חברה יפנית הפסיקה תרגיל בטיחות שחייב עובדים להכתופף בין שתי רכבות נוסעות

התרגיל, שנועד להעלות את המודעות לבטיחות בקרב עובדי חברת וסט ג'פאן ריילוויי, הופסק בלחץ איגוד העובדים ■ "חשתי כאילו שמופעל עליי לחץ מלמעלה. זה היה מפחיד"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
רכבת מהירה של וסט ג'פאן ריילוויי
רכבת מהירה של וסט ג'פאן ריילווייצילום: בלומברג

עמידה על קצה הרציף בשעה שרכבת קליע חולפת על פניו במהירות מקסימלית יכולה להיות חוויה לא נעימה. אחת מחברות הרכבות הגדולות של יפן דרשה עד לאחרונה מעובדיה לעמוד בין שתי רכבות כאלה – אך כעת התענוג המפוקפק ייחסך מעובדיה החדשים.

עשרות עובדים של חברת הרכבות וסט ג'פאן ריילוויי, נאלצו להשתופף כדרך קבע בין שתי רכבות חולפות במהירות של 300 קמ"ש כחלק מתרגיל בטיחות. כעת, בלחץ איגוד העובדים שלהם, בוטל התרגיל. החל בחודש הבא, העובדים יצפו ברכבות מבעד לגדר שהוצבה לצד המסילה.

התרגיל, שהחל ב-2016 כדי להעלות את המודעות לבטיחות בקרב פקחי הרכבות, דרש מקבוצה של עובדים, החובשים בקסדות ומשקפות, להיכנס למנהרה ולעמוד כפופים בתוך תעלה צרה שבין שתי מסילות ברזל. המטרה, לדברי בכירים בחברה, היתה לגרום להם להבין טוב יותר את העוצמה שנוצרת כששתי רכבות חולפות זו על פני זו במהירות המקסימלית.

החברה החלה לבצע את תרגיל הבטיחות לאחר שב-2015 אירעה תאונה שבה מוט אלומיניום נפל מהחלק החיצוני של רכבת קליע, והכה בגוף הרכבת כשחלפה במנהרה. נוסע אחד נפצע בתאונה. החוקרים תלו את האשמה בבורג רופף ובדיקות לא מספקות של הפקחים.

כ-240 עובדים השתתפו בתרגילי הבטיחות המדוברים. אחד מהם סיפר לעיתון "מאיניצ'י שימבון" השנה: "לחץ הרוח היה אדיר. חשתי כאילו שמופעל עליי לחץ מלמעלה. זה היה מפחיד, תהיתי לשם מה זה נעשה". האיגוד המייצג את העובדים תיאר את תוכנית ההכשרה כמסוכנת ולא חיונית, וקרא שוב ושוב להפסיק את התרגיל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום