בכיר בקמפבל סופס צייץ נגד ג'ורג' סורוס - ונאלץ לעזוב את החברה

קלי ג'ונסטון צייץ בשבוע שעבר כי קרן הצדקה אופן סוסייטי פאונדיישנס של המיליארדר היהודי תיכננה והוציאה לפועל את שיירת המהגרים שעושה את דרכה לארה"ב ממרכז אמריקה ■ חשבון הטוויטר של ג'ונסטון נסגר

סוכנויות הידיעות
ג'ורג' סורוס
ג'ורג' סורוסצילום: Luke MacGregor/רויטרס

קמפבל סופס הודיעה היום (ב') כי סגן הנשיא לענייני ממשלה בחברה עזב את תפקידו מוקדם מהמותכנן, לאחר שצייץ כי קרן הצדקה אופן סוסייטי פאונדיישנס (OSF), של המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס, עומדת מאחורי שיירת המהגרים שעושה את דרכה צפונה ממרכז אמריקה, דרך מקסיקו, לארה"ב.

קלי ג'ונסטון צייץ בשבוע שעבר כי אופן סוסייטי פאונדיישנס תיכננה והוציאה לפועל את מסע השיירה. בינתיים נסגר החשבון של ג'ונסטון בטוויטר.

בתגובה לציוץ, נשיא אופן סוסייטי פאונדיישנס, פטריק גספרד, שלח מכתב ליו"ר קמפבל סופס לס ויני ולמנכ"ל הזמני קית מקלכלין שבו כתב כי הוא "נחרד" מכך שג'ונסטון "קידם במדיה החברתית שקרים לגבי הארגון". גספרד כתב כי הארגון תומך במחויבות ההיסטורית של ארה"ב לקבל בברכה אנשים שנמלטים מדיכוי ואלימות במדינות שלהם. אך לא הארגון ולא סורוס מממנים את שיירות המהגרים, הוא הוסיף והדגיש כי אופן סוסייטי פאונדיישנס אינה תומכת ב"גבולות פתוחים".

"זה לא מספיק לומר, כפי שהדובר שלכם אמר, ש'הדעות של ג'ונסטון בטוויטר הן הדעות שלו בלבד', כשדעות אלה מרעילות את החברה שלנו ותורמות להסתה לשנאה ואלימות. לקמפבל יש אחריות לגנות את ה'דעות' האלה ויש לה כוח מוסרי", כתב גספרד.

מקלכלין ענה לו כי "החברה מתנצלת על התקרית". "אנו מצפים שהמנהיגים שלנו יציגו עובדות, יתמודדו עם אמיתות אובייקטיביות  ויפעילו שיקול דעת נכון. לרוע המזל, האחראי על עניינים ממשלתיים בחברה, קלי ג'ונסטון, צייץ בחשבון הטוויטר האישי שלו ספקולציה לגבי המעורבות של אופן סוסייטי פאונדיישנס בשיירת המהגרים. ההערה שלו אינה מייצגת את העמדה של קמפבל ואת המדיניות של החברה לגבי דיון ציבורי", כתב מקלכלין במכתב ששלח לגספרד.

בהצהרה ששלחה קמפבל סופס ל"מרקט ווץ'" הבוקר נכתב כי ג'ונסטון כבר עזב את החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker