ה-FBI פתח בחקירה פלילית נגד טסלה בחשד להטעיית משקיעים

לפי דיווח "וול סטריט ג'ורנל", הסוכנות הפדרלית חוקרת אם טסלה הטעתה את המשקיעים בכך שניפחה את תחזיות ייצור מודל 3, אף שידעה כי לא תוכל לעמוד בהן

לוגו אי-פי
אי-פי
מכונית של טסלה
מכונית של טסלהצילום: Justin Pritchard/אי־פי
לוגו אי-פי
אי-פי

ה-FBI מנהל חקירה פלילית נגד טסלה , בחשד כי יצרנית המכוניות החשמליות הטעתה את המשקיעים על ידי ניפוח נתוני הייצור של מודל 3, כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל" ביום שישי. העיתון דיווח כי סוכני FBI יצרו קשר עם עובדים לשעבר בטסלה כדי לראיין אותם, כך לפי גורמים שמכירים את הנושא.

דובר טסלה מסר כי החברה סיפקה מסמכים מרצונה החופשי למשרד המשפטים בנוגע לחקירה שהתנהלה בתחילת השנה, ומאז לא קיבלה בקשות נוספות בנושא. מניית טסלה, שנהנתה מעליות ביום שישי האחרון, עברה לירידות מיד עם פרסום הידיעה ב"וול סטריט ג'ורנל". עם זאת, המניה התאוששה לקראת סגירת המסחר בוול סטריט וננעלה על 330.9 דולר - עלייה של 5% ביום המסחר האחרון בשבוע. מניית טסלה זינקה ב-27% בסיכום שבועי, לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה על רווחים של 300 מיליון דולר, ותזרים המזומנים שלה הגיע ל-880 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2018.

ייצור מודל 3 הוא חלק חיוני מתוכניות טסלה להתרחבות, ולהפיכתה מיצרנית מכוניות יוקרה ליצרנית מכוניות הפונה לקהל הרחב. בתחילת 2017, הכריזה החברה על תוכניות להגברת קצב ייצור מודל 3 - ל-5,000 מכוניות בשבוע עד סוף השנה. ואולם, החברה לא הצליחה להגיע ליעד הייצור הזה עד יוני 2018.

ציוץ של מאסק על המודל 3 מהשבוע שעברקרדיט: טוויטר

"וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי ה-FBI חוקר אם החברה פרסמה תחזיות ייצור, כאשר היא ידעה כי לא תוכל לעמוד בהן. "החברה לא הסתירה את הקושי שבעמידה ביעדי הייצור ובהגברת ייצור מודל 3", אמר קרמן מונטז, דובר טסלה. "בסופו של דבר, בעקבות קשיים שלא יכולנו לחזות, הצלחנו לעמוד ביעדי הייצור באיחור של ששה חודשים", הוא אמר.

טסלה הגיעה להסכם פשרה בחודש שעבר עם רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC), בעקבות תביעה שהוגשה נגד מנכ"ל ויו"ר החברה אילון מאסק בשל ניסיונו למחוק את החברה מהמסחר בבורסה - ניסיון שהחל בציוץ בחשבון הטוויטר של מאסק. טסלה ומאסק הסכימו לשלם קנס של 40 מיליון דולר, מבלי להודות באשמה.

השבוע דיווחה טסלה בדו"חותיה לרבעון השלישי של 2018 כי ייצרה 4,300 מכוניות מודל 3 בשבוע ברבעון זה, וכי בשבוע האחרון של הרבעון ייצרה 5,300 מכוניות. מאסק אמר בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות כי בחברה מצפים למכור ולייצר אפילו יותר מכוניות מודל 3.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ