הרשויות הפדרליות בארה"ב הגישו תביעה של 800 מיליון דולר נגד ג'יי.פי מורגן צ'ייס ו-RBS

לפי התביעה הבנקים גרמו לאיגודי האשראי לקנות אג"ח מגובה משכנתאות תוך הצגת מצג שווא

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הרשויות הפדרליות בארה"ב דורשות יותר מ-800 מיליון דולר מבנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס ורויאל בנק אוף סקוטלנד, בתביעה לפיה גרמו לאיגודי אשראי לקנות אג"ח מגובות משכנתאות בשווי 3 מיליארד דולר כאשר הן היו בדירוג נמוך - תוך הצגת שווא של נתוני הרכישה.

שתי התביעות שהוגשו על ידי הרשות המבטחת את איגודי האשראי בארה"ב (NCUA) הן החמורות ביותר שהוגשו עד כה, כדי לפצות על הפסדים שנוצרו כתוצאה ממהלכים לא מוסריים שביצעו לכאורה בנקים בוול סטריט במהלך המשבר הפיננסי של 2008.

איגודי האשראי בארה"ב מספקים שירותים דומים לשל בנקים, אך הם מוסדות הפועלים לא למטרת רווח, המספקים הלוואות ושירותים פיננסיים לעיתים בתנאים טובים יותר מאשר הבנקים. לעתים ממכוונים האיגודים לאוכלוסיות ספציפיות (לפי מיקום גיאוגרפי או עיסוקים שונים).

בתביעה מאשימה הרשות כי הבנקים הפרו מספר חוקים והציגו מצגי שווא במכירת מאות אג"ח מגובה משכנתאות לאיגודי האשראי. "באחריות הרשות לעשות ככל האפשר כדי להשיג את הפיצוי הראוי מהאשמים", אמרה יו"ר הרשות, דבי מץ.

רבים מ-7,000 איגודי האשראי בארה"ב נפגעו מהמשבר, ויותר מ-40 קרסו במהלך 2009. האיגודים שנותרו נאלצו לספוג את העלויות. הרשות נאלצה לגבות את האיגודים בהפסדים שהגיעו ל-50 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker