דברי ז'אן קלוד יונקר הרגיעו את המשקיעים: אסיה חזרה לעליות לאחר ארבעה ימים

היורו מתחזק ב-0.3% מול הדולר בציפייה להצבעת האמון בממשלת יוון הערב

סיון פינגולד

בורסות אסיה חוזרות לעליות, לאחר ארבעה ימי ירידות בעקבות דברי ז'אן קלוד יונקר - לפיו ניתן למצוא פתרון למשבר החוב של יוון ולהימנע מחדלות פירעון. טוקיו עלתה ב-1.3%; שנחאי הוסיפה 1%; מדד MSCI אסיה פסיפיק טיפס ב-1.6%; הונג קונג עלתה ב-1.2% בהובלת מניות הנדל"ן. היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר, לשער של 1.43 דולר ליורו.

ראש ממשלת לוקסמבורג וראש קבוצת שרי האוצר של גוש היורו, אמר אתמול כי ראש ממשלת יוון, יורגוס פפנדראו, הבטיח לו שממשלתו תעשה ככל שביכולתה כדי להבטיח את אישור הסיוע ליוון לפני הצבעת האי אמון בממשלתו, שתתקיים היום בפרלמנט. יונקר הוסיף עוד כי אין סכנה של התפשטות משבר החוב לאיטליה.

עיני המשקיעים נשואות היום להצבעת האי אמון בממשלתו החדשה של פפנדראו. "אנחנו חייבים כמובן להמתין להצבעה בפרלמנט היווני", אמר יונקר. השלב הבא בחבילת הסיוע, בסך 12 מיליארד יורו, הובטח ליוון עד חודש יולי ונועד לאפשר לה לפרוע את חובותיה למחזיקי האג"ח הממשלתיות שלה ולהימנע מחדלות פירעון. יונקר העריך כי יוון תקבל גם חבילת סיוע שנייה להערכתו, כל עוד הפרלמנט יתמוך בצעדי הצנע החדשים.

עליות נרשמו במגזר הרכב באסיה, בעקבות אופטימיות שנשמעה מצד בנק ההשקעות סיטי בנוגע לתעשיית הרכב היפנית. הונדה עלתה ב-1%; טויוטה הוסיפה 0.9%; ניסאן טיפסה ב-3.1%, ומזדה עלתה ב-2.5%.

גרף הניקיי
גרף שנחאי
בורסת הונג קונג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker