"פייסבוק רוצה לקנות חברת אבטחת סייבר גדולה"

בצל חשיפתן של פרשות הפרת הפרטיות, פנתה ענקית הרשתות החברתיות לכמה חברות ■ עסקה עשויה להיסגר עוד לפני סוף השנה, לפי דיווח באתר דה אינפורמיישן

סוכנויות הידיעות
פייסבוק פרטיות
צילום: הילה מגורי

פייסבוק , מפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם, פנתה לכמה חברות אבטחת סייבר גדולות במטרה לבחון את רכישתן - כך דיווחו מקורות לאתר חדשות הטכנולוגיה דה אינפורמיישן.

המקורות סירבו לנקוב בשמות החברות שאליהן פנתה ענקית הרשתות החברתיות האמריקאית, מכיוון שהמגעים עדיין בעיצומם, אבל אחד המקורות אמר כי ייתכן שסגירת עסקה תתרחש עוד לפני סוף 2018.

לפי דיווח אינפורמיישן, פייסבוק הקימה צוות מיוחד לבחינת יעדי רכישה, מתוך מטרה לשפר את מומחיותה בתום אבטחת הסייבר, ולהרגיע את הביקורת הציבורית סביב כשלים בהגנת פרטיות מידע המשתמשים.

ניסיונות החברה באים כחודש לאחר חשיפת פרשת הפרת הפרטיות הגדולה בתולדות פייסבוק. כמו כן, בשנה האחרונה היתה החברה נתונה לביקורת חריפה ולאיומים מצד רגולטורים בעקבות פרשת קיימברידג' אנליטיקה, ועל רקע הפצת חדשות מזויפות והתערבות של גופים זרים במערכות בחירות של מדינות אחרות, באמצעות שירות הפרסום של הרשת החברתית. אם לא די בכך, גם כמה מנהלים בכירים עזבו את פייסבוק בשנה החולפת.

במסגרת ניסיונות החברה להתמודד עם הביקורות הגוברת כלפיה, פייסבוק צירפה השבוע לשורותיה את ניק קלג, לשעבר סגן ראש ממשלת בריטניה, בתפקיד סגן נשיא לעניינים גלובליים ולתקשורת.

מספר גדול של חברות בורסאיות וסטארט-אפים ישראליים, או כאלה שנוסדו על ידי ישראלים, פועלים במגזר אבטחת הסייבר העולמי - ובהם צ'ק פוינט , פאלו אלטו וסייברארק .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker