השבוע בוול סטריט: המסחר יתנהל על רקע דיוני הסיוע ליוון

בארה"ב תתכנס ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי, אשר עשויה למסור הצהרה בנוגע לעתיד תוכנית ההרחבה הכמותית

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונית דומקה
רונית דומקה

לאחר שבשבוע שעבר השלים מדד דאו ג'ונס עלייה שבועית ראשונה זה שבעה שבועות, צפויים המשקיעים להמשיך ולעקוב השבוע אחר הדיונים לקראת חבילת חילוץ שניה ליוון, כמו גם אחרי סימנים נוספים למצבה של כלכלת ארה"ב.

ביום שישי ננעלה וול סטריט במגמה מעורבת, לאחר שגרמניה אותתה כי תסכים לפשרה לגבי חילוץ יוון, וקרן המטבע הבינלאומית (IMF) הורידה את תחזית הצמיחה לכלכלת ארה"ב. דאו ג'ונס עלה ב-0.4% בדרכו לעלייה שבועית בשיעור זהה - עלייה שבועית ראשונה זה שבעה שבועות; מדד S&P 500 טיפס ב-0.3%; נאסד"ק איבד 0.3%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה ללא שינוי ברמה של 2.94%. בסיכום שבועי ירדה התשואה ב-0.03% - ירידה שבועית חמישית ברציפות.

היום תחל פגישתם בת היומיים של שרי האוצר של אירופה בלוקסמבורג, בה ידונו השרים בסיוע שני ליוון, לאחר שביום שישי הסכימה קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, לוותר על דרישתה לשיתוף נושיה של יוון בעול החילוץ. בימים חמישי ושישי ייפגשו שוב שרי האוצר על מנת להגיע להחלטה סופית בנוגע לסיוע.

טבלת אירועי השבוע בוול סטריט - 19/6

הנתונים המקרו-כלכליים שיפורסמו בארה"ב בשבוע הקרוב יספקו הצצה לכמה היבטים של הכלכלה האמריקאית, בהם שוק הנדל"ן ושוק העבודה. ביום שישי יפורסמו נתוני התמ"ג הסופיים לרבעון הראשון של השנה, אשר אנליסטים מעריכים כי יצביעו על צמיחה של 1.8%.

האירוע הכלכלי המרכזי בשבוע הקרוב בארה"ב יהיה הפגישה בת היומיים של ועדת השוק הפתוח (FOMC), שתתקיים בימים שלישי ורביעי. אף שהבנק הפדרלי צפוי להשאיר את הריבית בשפל של 0%-0.25%, יצפו המשקיעים להצהרה מצד הבנק בנוגע להאטה בקצב הצמיחה של הכלכלה האמריקאית, ולגבי עתידה של תוכנית ההרחבה הכמותית. התוכנית, שבמסגרתה רוכש הבנק אג"ח ממשלתיות בסך 600 מיליארד דולר, תגיע לסיומה ב-30 ביוני.

בנוסף להתפתחויות באירופה ולנתונים המקרו-כלכליים, צפויים להשפיע על המסחר גם דו"חות כספיים נוספים של חברות לרבעון הראשון. בין החברות שיפרסמו השבוע את דו"חותיהן נמצאות ענקית השילוח פדקס, רשת הספרים ברנס אנד נובל וענקית התוכנות העסקיות אורקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker