מי רוצה להיות מיליארדר? |

פרס ענק בהגרלת הלוטו בארה"ב; למשתתפים יש סיכוי גבוה יותר להיבחר לנשיא מלזכות

הפרס בסך מיליארד דולר הוא הפרס השני בגובהו בהגרלת לוטו בתולדות ארה"ב ■ קדחת בתחנות מזל ב-44 מדינות שבהן נמכרים כרטיסים ■ ההגרלה תיערך בשעה 6:00 בבוקר שעון ישראל

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרטיס לוטו אמריקאי
כרטיס לוטו אמריקאיצילום: רויטרס
סוכנויות הידיעות

הפרס בהגרלת הלוטו מגה מיליונס בארה"ב טיפס היום (שישי) למיליארד דולר, שעות לפני ההגרלה עם סכום הפרס הגדול השני בגובהו בתולדות בארה"ב.

הפרס עורר קדחת בתחנות מזל ב-44 מדינות בארה"ב וכן בבירה וושינגטון ובאיי הבתולה של ארה"ב, שבהם נמכרים כרטיסים. ההגרלה תיערך בשעה 6:00 בבוקר ביום שבת לפי שעון ישראל, ומכירת כרטיסי הגרלה תסתיים רבע שעה לפני כן.

הזוכה בהגרלה הנוכחית יוכל לבחור בין לקבל את הסכום כולו בתשלומים שנתיים על פני תקופה של 29 שנים או לחילופין לקבל באופן מיידי סכום של כ-565 מיליון דולר. אם איש לא יזכה בהגרלה, צפוי סכום הפרס בהגרלה הבאה לגדול לפי ההערכות ל-1.6 מיליארד דולר.

סכום פרס הראשון במפעל הפיס האמריקאי הולך וגדל עד שמישהו מצליח לנחש את כל המספרים וזוכה בכל הקופה. הפרס תפח לסכום הנוכחי לאחר שאיש לא זכה בפרס הגדול בהגרלות מגה מיליונס מאז יולי - אז זכה כרטיס משותף של 11 אנשים שעובדים יחד ב-543 מיליון דולר.

קדחת קניות הכרטיסים להגרלה - הנמכרים במחיר של שני דולרים לכרטיס - באה למרות הסיכויים הנמוכים לזכות בה. הסיכוי לנחש את כל המספרים בהגרלה הוא אחד ל-302.6 מיליון - פחות מהסיכוי להיפגע על ידי מכת ברק בשנה נתונה (כאחד למיליון), להיבחר לנשיא ארה"ב (אחד ל-10 מיליון) או ללדת רביעיית תינוקות זהים (אחד ל-15 מיליון).

סכום הפרס הנוכחי הוא הגבוה מעולם בהגרלת מגה מיליונס, אולם פרס הלוטו הגדול ביותר בתולדות ארה"ב היה פרס ראשון בסך 1.57 מיליארד דולר בהגרלת פאוורבול בשנת 2016.

בה בעת, הפרס בהגרלת פאוורבול שתתקיים למחרת ההגרלה של מגה מיליונס, טיפס ל-470 מיליון דולר. הסיכוי לנחש את כל המספרים בהגרלת פאוורבול גבוה במעט מאשר מגה מיליונס, והוא אחד ל-292.2 מיליון.

ההסתברות כי אותו האדם יזכה הן בפרס הגדול של הגרלת מגה מיליונס הקרובה והן בפרס הראשון בהגרלת פאוורבול הקרובה - או בפרסים סכום כולל של כמעט 1.5 מיליארד דולר - הוא אחד ל-88 קוודריליון (88 מיליון מיליארדים).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום