פסגת אסיה-אירופה נפתחת בבריסל: שואפים לחוקים המבוססים על סחר גלובלי

הנושאים שיידונו בפסגה ינועו משינוי האקלים ופיתוח בר קיימא עד התפרקות מנשק גרעיני וחיזוק הקשרים בין שתי היבשות ■ הכנס מפגיש 30 מנהיגים אירופאים עם עמיתיהם מ-21 מדינות אסייתיות

סוכנויות הידיעות
בריסל מבט אל הכיכר הגדולה
בריסל צילום: b-hide the scene / Shutterstock.
סוכנויות הידיעות

מנהיגים אירופאים ואסייתים יפגשו היום (ו') בפסגת אסיה-אירופה (Asem) השנתית שנערכת בבריסל כדי לדון במגוון נושאים, מסחר לשינוי האקלים ועד לשלום בחצי האי קוריאה.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, אמרה שהפגישה היום תאותת כי "המדינות מאירופה ומאסיה המתאחדות כאן רוצות חוקים שמבוססים על סחר גלובלי". האיחוד האירופה וסין נתונות בסכסוך סחר עם ארה"ב והנשיא דונלד טראמפ.

פסגת Asem מספקת באופן מסורתי הזדמנות לפגישות בילטרליות בין מנהיגים שמשתתפים בה. השנה מספר המשתתפים גבוה במיוחד מצד המנהיגים האירופאים, משום שהכנס נערך בבריסל. 

הנושא של הכנס השנה הוא "Global Partners for Global Challenges", והנושאים שיידונו נעים משינוי האקלים ופיתוח בר קיימא עד התפרקות מנשק גרעיני וחיזוק הקשרים בין שתי היבשות.

דונלד טאסק, נשיא המועצה האירופית, הדגיש בנאום קבלת הפנים שלו אתמול את החשיבות של מערכת מולטירלטרלית שמבוססת על חוקים. "רק פתרונות שמבוססים על חוקים יכולים לעמוד במבחן הזמן ולהגן על המדינות לטווח ארוך", אמר טאסק.

הכנס מפגיש 30 מנהיגים אירופאים עם עמיתיהם מ-21 מדינות אסייתיות, כמו גם בכירים מהאיחוד האירופי והאיגוד של מדינות דרום-מזרח אסיה. יחדיו, הקבוצה מייצגת 55% מהסחר הגלובלי, שני שלישים מהתפוקה הכלכלית העולמית ו-60% מאוכלוסיית העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker