הבנק הגדול באירופה בדרך להפוך לחברה הזרה הראשונה שנסחרת בבורסה בסין

המהלך של HSBC, שתוכנן במשך עשור, ייעשה במסגרת תוכנית חדשה לקישור מסחר בין בורסות לונדון ושנחאי, שצפויה להתחיל לפעול בסוף השנה ■ הדבר יהווה זריקת עידוד עבור הרשויות בסין, על רקע ההרעה במצב הכלכלה

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
סין HSBC
צילום: áìåîáøâ
בלומברג
סוכנויות הידיעות

הבנק הגדול באירופה, HSBC, בדרך להפוך לחברה הזרה הראשונה שמניותיה נסחרות בבורסה בסין, במסגרת תוכנית חדשה לקישור מסחר בין בורסות לונדון ושנחאי.

היום כי במסגרת התוכנית יוכלו לראשונה משקיעים בסין לרכוש תעודות פיקדון סיניות של ענק הבנקאות הבריטי. המהלך של HSBC, שתוכנן במשך כעשור, הוא בעל חשיבות סמלית רבה, אמרו אנשים המעורים במצב.  

הקישור החדש בין בורסת לונדון (LSE) ובורסת שנחאי, שצפוי להתחיל לפעול בסוף השנה, יאפשר לחברות שמניותיהן נסחרות באחת מהבורסות האלה לרשום למסחר תעודות פיקדון שלהן גם בבורסה השנייה.

"אנו בוחנים את מסגרת העבודה המוצעת לרישום למסחר של תעודות פיקדון סיניות במסגרת תוכנית שנחאי-לונדון סטוק קונקט (Shanghai-London Stock Connect), אך מנועים מלהתייחס מעבר לכך בשלב זה", מסרה דוברת HSBC בהונג קונג.

רישום למסחר של HSBC באמצעות התוכנית יהווה זריקת עידוד עבור הרשויות בסין, לאחר ששוק המניות במדינה על רקע הרעה במצב הכלכלה והסלמה במלחמת הסחר עם ארה"ב. קישור המסחר החדש מהווה חלק ממהלך רחב יותר לשילוב השווקים הפיננסים של סין במערכת הגלובלית ולהגברת השימוש הבינלאומי במטבע הסיני - זאת במקביל להמשך שימורם של כמה ממנגנוני בקרת ההון המחמירים ביותר בעולם.

"יש ביקוש חזק למניות זרות בקרב המשקיעים בסין", אמר סטניסלס בנטו מבנק BNP פאריבה. "אנו עדים להתעניינות מצד לקוחות". במסגרת תוכנית קישור המסחר עשויות 50 חברות הנסחרות בבורסות שנחאי או לונדון להירשם למסחר בבורסה השנייה בתוך כמה שנים, אמר.

הרחבת פעילות HSBC בשוקי אסיה ובכלל זה בסין, מהווים חלק מליבת האסטרטגיה של הבנק תחת שרביטו של ג'ון פלינט, שנכנס ללשכת המנכ"ל בפברואר. אסיה תרמה 77% מהרווח המותאם לפני מס של HSBC במחצית הראשונה של השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker