הסינים הפסיקו לקנות פולי סויה מארה"ב - והיבוא למעצמה האסייתית צפוי לצנוח ב-25%

בצל מלחמת הסחר עם ארה"ב, הסינים החלו לרכוש יותר פולי סויה מברזיל, מארגנטינה ומקנדה ■ יבוא הסחורה לסין צפוי לרשום ברבעון הקרוב את הירידה החדה ביותר מזה 12 שנים

לוגו רויטרס
רויטרס
שדה גידולי סויה באוהיו
שדה גידולי סויה באוהיוצילום: Bloomberg
לוגו רויטרס
רויטרס

יבוא פולי סויה לסין צפוי לרדת ברבעון האחרון של 2018 בכרבע מהכמות - הירידה החדה ביותר ביבוא זה 12 שנים. הסיבות: הרוכשים מצמצמים את פעילותם בעקבות מלחמת הסחר עם ארה"ב ועלייה במלאי בסין.

פולי סויה, המשמשים להאכלת חיות משק והכנת שמן, היו במרכז סכסוך הסחר בין שתי המעצמות הכלכליות המובילות בעולם. במסגרת הסכסוך, סין הטילה ביולי האחרון מכס של 25% על פולי סויה המיובאים מארה"ב. סין רוכשת כ-60% מפולי הסויה בעולם, והיבוא צפוי לרדת ל-20-18 מיליון טונה ברבעון הרביעי של 2018, לעומת 24.1 מיליון טונה ברבעון המקביל ב-2017.

"היבוא יסתכם בכ-6 מיליון טונה בחודש ברבעון הרביעי", מסר סוחר בחברה בינלאומית בסינגפור, שמחזיקה במפעלים לייצור שמן בסין. "הרכישות יתבצעו בעיקר מברזיל, מארגנטינה ומקנדה. הסוחרים לא יקחו סיכון ברכישת סחורה מארה"ב", אמר הסוחר.

החוזים העתידיים על פולי סויה בבורסת הסחורות של שיקגו יורדים ב-0.8% ל-8.78 דולר לבושל (כ-35 ליטר) - הרמה הנמוכה ביותר זה כמעט עשר שנים. גם לאחר מכס של 25%, מחירי פולי סויה בסין שיובאו מארה"ב קרובים למחירי פולי סויה שמגיעים מברזיל, אך החברות הסיניות מסרבות לפרוק את הסחורה האמריקאית מחשש שהרשויות לא יאשרו את המשלוחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום