הדרך המושלמת לפגוע בסחר מסין: לייקר משלוח החבילות מעלי אקספרס

טראמפ הכריז כי ארה"ב תפרוש מאמנת הדואר הבינלאומית בת 144 שנים שעליה חתומות 192 מדינות, המסבסדת תעריפי משלוח חבילות מסין לצרכנים בארה"ב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ונשיא סין, שי ג'ינפינג
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ונשיא סין, שי ג'ינפינגצילום: Andy Wong/אי־פי

הנשיא דונלד טראמפ מתכוון להודיע על פרישת ארה"ב מאמנה בינלאומית בת 144 שנים שעליה חתומות 192 מדינות, אשר מאפשרת לחברות סיניות לשלם תעריפי דואר בינלאומיים מוזלים על חבילות קטנות הנשלחות לצרכנים בארה"ב - צעד שיהווה הסלמה נוספת בסכסוך הכלכלי בין וושינגטון לבייג'ין.

הממשל האמריקאי ביקש להכניס תיקונים באמנה בספטמבר אולם הצעותיו נדחו על ידי מדינות אחרות, דבר שהוביל להחלטה לפרוש, אמרו גורמים בממשל. משרד החוץ של ארה"ב ישגר היום (ד') הודעה בדבר לאיגוד הדואר העולמי (UPU) בשווייץ, אמרה דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס.

לפי כללי האיגוד תחלוף שנה מהודעת מדינה חברה על כוונתה לפרוש ועד לפרישה בפועל, פרק זמן שבמהלכו ניתן לנהל משא ומתן מחודש על גובה התעריפים. גורמים בממשל האמריקאי, שתידרכו כתבים אך ביקשו לשמור על עילום שם, אמרו כי לא יחול שינוי בתעריפי דואר לפחות עוד שישה חודשים, וכי ארה"ב תעדיף להישאר בתוך האיגוד.

הנשיא רוצה לאמץ "תעריפים על פי הכרזה עצמית" בהקדם האפשרי, ולא יאוחר מתחילת 2020, אמרה סנדרס. "אם המשא ומתן יצליח, הממשל מוכן לבטל את הודעת הפרישה ולהישאר באיגוד", הוסיפה.

במגזר הייצור בארה"ב שיבחו את המהלך. "הנשיא טראמפ ראוי לאשראי עצום על כך שהממשל מתמקד בחיסול סובסידיות שמקבלת סין משירות הדואר של ארה"ב ואשר פוגעות ביצרנים אמריקאים", אמר נשיא איגוד היצרנים הלאומי (NAM), ג'יי טימונס. "הסדר מיושן זה תורם משמעותית לשיטפון המוצרים המזויפים והסמים המסוכנים שנכנסים לארצנו מסין".

לפי NAM, ההנחות בתעריפי דואר סבסדו ב-2017 משלוחים סיניים בסכום של 170 מיליון דולר על חשבון שירות הדואר של ארה"ב. האמנה קובעת תעריפים ששירותי דואר לאומיים גובים עבור משלוח דברי דואר וחבילות קטנות ממדינות אחרות. מדינות עניות ומתפתחות משלמות תעריפים נמוכים יותר ממדינות עשירות יותר, מצב שהיטיב עם סין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker