אוהבים בירה? "המחירים יוכפלו. לא נוכל ליהנות מכוס קרה ביום חם"

לפי מחקר חדש שפורסם בבריטניה, מחירי הבירה בעולם יזנקו בעשורים הבאים בגלל שינוי האקלים ופגיעה צפויה בגידולי השעורה ■ הבשורות הרעות יותר: העולם יצטרך להתמודד עם השפעות מסכנות חיים של שינוי האקלים, כך שמחיר הבירה יהיה צרה קטנה מאוד

סוכנויות הידיעות
כוסות בירה
צילום: Michael Dalder/רויטרס

מחירי הבירה בעולם יוכפלו בעשורים הקרובים בגלל שינוי האקלים, כך טוען מחקר חדש שכתבו חוקרים מארה"ב ובריטניה, ואשר פורסם בכתב העת הבריטי Nature Plants.

יבולי השעורה, המרכיב העיקרי בבירה, צפויים לצנוח באופן חד בשל בצורות חמורות ותקופות של חום קיצוני, שתדירותם תגבר בשל שינוי האקלים, לפי המחקר. "הירידה הממוצעת ביבולי השעורה תהיה של בין 3% ל-17%, תלוי בחומרת התנאים", נכתב במחקר, שצופה כי המחסור בבירה יגרום להכפלת המחירים. בארה"ב, המחסור בבירה יפחית את הכמות שצורכים האמריקאים מדי שנה ב-900 מיליון גלון (3,400 ליטר), או 9 מיליארד בקבוקי בירה. הצריכה העולמית תצנח ב-16% עד שנת 2099.

החוקרים השתמשו במודלים ממוחשבים כדי לחזות את ההשפעות של תנאי מזג אוויר קיצוניים על גידולי השעורה ב-34 איזורים בעולם. הם בדקו את ההשפעות של מחסור בשעורה על היצע הבירה ומחיריה בכל אזור בכמה תרחישי אקלים.

אחת המדינות שישפעו מכך בצורה הקשה ביותר תהיה אירלנד, שבה מחירי הבירה יעלו ב-338% עד שנת 2099, לפי התרחיש הגרוע ביותר, שצופה בצורות חמורות וגלי חום תדירים באזורים בעולם שבהם גדלה שעורה.

החוקרים ציינו כי ידעו כבר בעבר ששעורה היא אחד הגידולים הרגישים ביותר לחום בעולם, אך כעת גילו את הקשר של הדבר למחיר הבירה, אמר דיוויד לובל, מומחה לאקולוגיה וחקלאות מאוניברסיטת סטנפורד שהיה מעורב במחקר, ל-USA טודיי.

"העולם יצטרך להתמודד עם השפעות מסכנות חיים של שינוי האקלים, כך שהצפי לכך שאנשים יצטרכו להוציא קצת יותר כדי לשתות בירה נשמע אולי טריוויאלי בהשוואה לכך", אמר סטיבן דיוויס, פרופסור למדעי כדור הארץ באוניברסיטת קליפורניה באירווין, שהיה שותף לחיבור המחקר. "אבל ישנה משיכה חוצת תרבויות לבירה, וחוסר היכולת לסיים יום חם עם פחית בירה צוננת רק יוסיף לכאב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker