פתיחה חזקה לעונת הדו"חות בהיי-טק: רווחי נטפליקס שולשו; המניה נוסקת ב-15%

שירות תוכני הווידאו המקוון דיווח על רווח גבוה באופן ניכר מהתחזיות ועל צמיחה חדה במספר המנויים ■ דו"חות מאכזבים לענקית המחשוב יבמ - שמנייתה נופלת לאחר הסגירה

בלומברג
סוכנויות הידיעות
אפליקציה של חברת נטפליקס
אפליקציה של חברת נטפליקסצילום: אי־פי
בלומברג
סוכנויות הידיעות

שירות תוכני הווידאו המקוון נטפליקס  דיווח היום על רווח רבעוני גבוה באופן ניכר מתחזיות האנליסטים ועל צמיחה חדה מהצפוי במספר המנויים. מניית נטפליקס קופצת ב-15% במסחר לאחר הסגירה אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 4%.

נטפליקס היא הראשונה שמפרסמת דו"חות לרבעון השלישי מבין חברות "פאאנג" (FAANG) - ראשי תיבות של חמש חברות טכנולוגיה לוהטות שנהפכו בשנים האחרונות לחביבות במיוחד על המשקיעים - פייסבוק, אמזון, אפל, נטפליקס וגוגל.

התוצאות הכספיות החזקות של נטפליקס - המניה בעלת הביצועים הטובים ביותר השנה מבין מניות פאאנג - מהוות איתות למשקיעים שיש בסיס לעליות נוספות במניות הטכנולוגיה, ועשויות להחליש את הקולות הטוענים כי הערכות השווי של ענקיות ההיי-טק מופרזות.

נטפליקס, שבראשה עומד ריד הייסטינגס, דיווחה כי מספר המנויים שלה גדל ב-6.96 מיליון ברבעון השלישי - הרבה מעל לציפיות האנליסטים לגידול של 5.09 מיליון מנויים. מספר המנויים מחוץ לארה"ב גדל ב-5.87 מיליון - מעל לתחזיות האנליסטים לגידול של 4.46 מיליון. מספר המנויים בארה"ב גדל ברבעון ב-1.09 מיליון - מעל לתחזיות האנליסטים לגידול של 673 אלף מנויים. התחזית של נטפליקס עצמה היתה לגידול של 5 מיליון מנויים, מהם 4.35 מיליון מחוץ לארה"ב ו-650 אלף בארה"ב.

במבט קדימה, צופה נטפליקס גידול של 9.4 מיליון מנויים ברבעון הרביעי, לעומת צמיחה של 8.3 מיליון מנויים ברבעון המקביל בשנה הקודמת - והרבה מעל לתחזיות האנליסטים לצמיחה של 7.18 מיליון מנויים ברבעון שאת תוצאותיו פירסמה החברה היום.

נטפליקס, שעל מתחרותיה נמנות חברות כמו אמזון , AT&T ו קומקסט , רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 403 מיליון דולר, או רווח של 89 סנט למניה, זינוק של יותר מ-200% לעומת רווח של 129.6 מיליון דולר, או רוו 29 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, והרבה מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 68 סנט למניה. עם זאת, נטפליקס הזהירה כי רווחיה ברבעון הרביעי יהיו נמוכים משמעותית ויסתכמו ב-23 סנט למניה בלבד - ירידה לעומת רווח של 41 סנט למניה ברבעון הרביעי של 2017, והרבה פחות מתחזיות האנליסטים לרווח של 51 סנט למניה.

בשורה העליונה, דיווחה החברה כצפוי על הכנסות של ארבעה מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת הכנסות של 2.98 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2017. ברבעון הרביעי צופה נטפליקס הכנסות של 4.2 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות.

ברבעון הקודם, איכזבה ענקית הסטרימינג האמריקאית את המשקיעים כאשר דיווחה על צמיחה נמוכה מהצפוי במספר המנויים בארה"ב ומחוצה לה. ב-16 ביולי דיווחה החברה על גידול של 5.15 מיליון במספר המנויים ברבעון השני - נמוך משמעותית מתחזיות האנליסטים לתוספת של 6.2 מיליון מנויים, והאטה חדה לעומת גידול של 7.41 מיליון מנויים ברבעון הראשון של 2018.

מנכ"ל נטפליקס, ריד הייסטינגס
מנכ"ל נטפליקס, ריד הייסטינגסצילום: Bloomberg

מניית נטפליקס, שנסגרה ב-9 ביולי במחיר שיא של 418.97 דולרים, רשמה את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שנתיים בעקבות הדו"חות המאכזבים של הרבעון השני, והמשיכה לרדת עד אמצע אוגוסט, כאשר נסגרה במחיר של 316.78 דולרים ב-17 באוגוסט. מאז התאוששה המניה, וגבוהה כעת בכמעט 80% מרמתה בתחילת 2018.

מספר שיא של תוכניות מקור

נטפליקס, ביתן של סדרות כמו "בית הקלפים", "נרקוס" ו"צער גידול בנות - הדור הבא", מובילה בקרב קהל הצופים בטלוויזיה בארה"ב. לפי סקר של קוון אנד קו (Cowen & Co) שפורסם בשבוע שעבר, וכלל 2,500 צרכנים בארה"ב, נטפליקס היא הפלטפורמה הפופולרית ביותר לצפייה בתוכן וידאו בטלוויזיה (27%), לפני ערוצי כבלים (20%), רשתות שידור (18%) ואתר יו-טיוב (12%).

ברבעון השלישי לבדו הוציאה נטפליקס מספר שיא של 676 שעות של תוכניות מקור, לעומת 452 שעות ברבעון השני. נטפליקס גם הצליחה לזכות השנה במספר פרסי האקדמיה האמריקאית לטלוויזיה הגבוה ביותר מבין הרשתות, יחד עם HBO - כאשר כל אחת מהן קטפה 23 פרסי אמי כל אחת.

הכנסות הענן של יבמ איכזבו; המניה נופלת

במקביל לפרסום דו"חות נטפליקס הערב, דיווחה ענקית טכנולוגיה נוספת על תוצאותיה הכספיות. מניית יבמ נופלת ביותר מ-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט אחרי שענקית המחשוב רשמה ירידה חדה מהצפוי בהכנסות הרבעוניות, בצל האטה בצמיחת ההכנסות בתחום שירותי הענן.

הכנסות "ביג בלו" הסתכמו ברבעון השלישי ב-18.8 מיליארד דולר, ירידה של 2.1% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ופחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 19.1 מיליארד דולר. הכנסות יבמ בתחום שירותי הענן גדלו ב-10% ברבעון, ל-4.5 מיליארד דולר - האטה לעומת צמיחה של 20% ברבעון השני של השנה.

בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 2.69 מיליארד דולר, או רווח של 2.95 דולר למניה, לעומת רווח של 2.73 מיליארד דולר, או רווח של 2.92 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה יבמ על רווח של 3.42 דולר למניה - שני סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ