ממשלת ספרד גייסה 4 מיליארד דולר בהנפקת אג"ח מאכזבת

הריבית בהנפקה היתה גבוהה מזו שנרשמה בהנפקה דומה בדצמבר, על רקע המשבר ביוון

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ממשלת ספרד גייסה 2.84 מיליארד יורו (4 מיליארד דולר) בהנפקת אג"ח מאכזבת, אשר לא עמדה בציפיות משרד האוצר ובריבית גבוהה על רקע המשבר ביוון.

משרד האוצר במדריד מכר אג"ח ל-15 שנה בשווי 1.51 מיליארד יורו בריבית ממוצעת של 6.027%, ואג"ח ל-8 שנים בריבית ממוצעת של 5.352%. הריבית היתה גבוהה מזו שנרשמה בהנפקת אג"ח לטווח דומה ב-16 בדצמבר. כוונת משרד האוצר היתה לגייס סכום כולל של 3.5 מיליארד יורו בהנפקה. הביקוש לאג"ח ל-15 שנה היה פי 2.57 מההיצע. הביקוש לאג"ח ל-8 שנים היה פי 2.13 מההיצע.

הנפקת האג"ח התבצעה בשעה שהתשואה על האג"ח הממשלתיות של ספרד לעשר שנים עלתה לרמה הגבוהה ביותר מאז שאירלנד ביקשה חילוץ מהאיחוד האירופי בנובמבר, על רקע המשבר ביוון. ראש ממשלת יוון, יורגוס פפנדריאו, אמר אתמול כי בכוונתו להרכיב היום ממשלה חדשה ולהעמיד אותה להצבעת אמון בפרלמנט, על רקע הפגנות ענק אלימות באתונה נגד צעדי הצנע של הממשלה וחששות הולכים וגוברים מפני חדלות פירעון.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של ספרד לעשר שנים עלתה אחרי המכירה ל-5.65%, והפער בין התשואה על האג"ח הממשלתיות הספרדיות לעשר שנים לבין מקבילותיהן הגרמניות עלה ל-2.71% בהשוואה ל-2.66% לפני ההנפקה. התשואה על האג"ח הממשלתיות של יוון לעשר שנים עולה ל-17.42%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker