קרן המטבע הבינלאומית פסלה את פישר מתפקיד היו"ר בשל גילו

פישר בן ה-67 מבוגר בשנתיים מן הגיל המקסימלי המותר: "קיויתי שדירקטוריון הקרן ישנה את התקנון; אמשיך למלא בגאווה את תפקיד נגיד בנק ישראל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר שהודיע באופן רשמי כי יתמודד על תפקיד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, וזכה לתמיכה מצד גורמים רבים בכלכלה העולמית, קיבל הלילה נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, הודעה על פסילת מועמדותו לתפקיד בשל גילו. תקנון הקרן קובע שגיל המנכ"ל לא יהיה גבוה מ-65 ביום כניסתו לתפקיד, בעוד שגילו של הנגיד הוא 67.

ההחלטה השאירה במירוץ שני מועמדים: כריסטין לגארד הצרפתיה וואוגוסטין קרסטנס המקסיקאי. סיכוייה של לגארד להיבחר לתפקיד הם הגבוהים ביותר, כך אמר קרסטנס עצמו ביום ראשון.

סטנלי פישר, נגיד בנק ישראלצילום: אפלבאום תומר

קרן המטבע תיפגש עם שני המועמדים בוושינגטון כדי לקבל החלטה על המינוי עד ה-30 ביוני. פישר הציג את מועמדותו ביום שבת, וזכה לשבחים ותמיכה מצד כלכלנים רבים.

לאחר קבלת ההודעה אמר פישר: "אני סבור שמגבלת הגיל, אשר נקבעה בעבר בתקנון הקרן על 65, אינה רלוונטית כיום, וקיויתי שדירקטוריון הקרן ידון בנושא וישנה את התקנון, לא רק לטובת המועמדות שלי לראשות הקרן, אלא גם לטובת המועמדים שיבואו בעתיד".

פישר הוסיף כי "למרות ההחלטה, אני לא מצטער שהתמודדתי. אני כן מצטער שלא ניתנה לי ההזדמנות להציג בפני דירקטוריון הקרן את ניסיוני ואת הכישורים שלי. אמשיך למלא בשמחה ובגאווה את תפקיד נגיד בנק ישראל, להגשים את המשימות שהצבתי לעצמי ולתרום לכלכלת ישראל. אני רוצה להודות לראש הממשלה ולשר האוצר על תמיכתם הבלתי מסויגת בי בעת שהצטרפתי למרוץ, ועל כך שהביעו תקווה שאמשיך לשמש כנגיד".

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות גד סואן, אמר על פסילת פישר ליו"ר קרן המטבע כי "מבחינה אישית אני מצר על כך שהנגיד סטנלי פישר לא נבחר, שכן הוא בהחלט מועמד ראוי לתפקיד יו"ר קרן המטבע העולמית. עם זאת, המשק הישראלי הרוויח. בזכות מעמדו האישי והמוניטין שצבר במשך השנים זוכה ישראל ככלל ובנק ישראל בפרט, ממעמד יוצא דופן במוסדות כלכליים ברחבי העולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker