היועץ החינוכי לממשלת בריטניה: אין לכלול התחממות גלובלית בתוכנית החינוך הממלכתית

טים אוטס, המחבר דו"ח ממשלתי על תוכנית החינוך הממלכתית אמר כי "צריך לחזור ללמד את המדע בשיעורי המדע"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

שינויים אקלימיים לא צריכים להיכלל בתכנית החינוך הממלכתית באנגליה, כך טוען היועץ הממשלתי האחראי על הרפורמה בתוכנית החינוך באנגליה. טים אוטס, המחבר דו"ח ממשלתי על תוכנית החינוך לבני 5-16 באנגליה, אמר כי יש להתיר לבתי ספר להחליט אם ומתי ללמד על התחממות גלובלית ונושאים אחרים הקשורים להשפעת הליכים מדעיים על החברה.

בראיון ל"גרדיאן", קרא אוטס לתוכנית החינוך הממלכתית "לחזור למדע שבמדע". "האמנו כי יש לשמור על תכנית הלימודים עדכנית, אבל לדברים כמו חמצון וכבידה אין תאריך או תפוגה. אנחנו לא מחזירים את המדע אחורה, אלא רק חוזרים לליבה. תוכנית הלימודים הפכה לאינסטרומנטליסטית וצרת מוחין", אמר.

צילום: אי–פי

עמדתו של אוטס היא לצמצם משמעותית את תוכנית הלימודים הממלכתית, שהתנפחה בימי ממשלת הלייבור ל-500 עמודים. הוא מעוניין גם לבצע היפוך מגמה שניסתה להנחיל הממשלה הקודמת, במסגרתה עודדו מורים לשים דגש על בעיות מדעיות, ולא רק על ידע מדעי. השינוי האקלימי נכלל בתכנית החינוך באנגליה מאז 1995.

לטענת בוב וורד, מנהל מדיניות ותקשורת במכון המחקר גרנת'ם לשינוי אקלימי והסביבה בבית הספר לכלכלה של לונדון (LSE), הרעיונות של אוטס עשויים להפוך את המדע לפחות מעניין עבור ילדים. "דגש על שינוי אקלימי מחבר את הרעיונות המדעיים הבסיסיים לנושאים עדכניים. יש פוליטיקאים שלא אוהבים את הרעיון של שינוי אקלימי. אני מקווה שזה לא סימן להחדרת אג'נדה פוליטית למערכת החינוך".

לדברי אוטס, למורים צריך להיות חופש פעולה בנוגע ללימוד נושאים מדעיים עדכניים, ואין לכלול אותם בתכנית החינוך הממלכתית, על מנת להימנע מהצורך לעדכן אותה שוב ושוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ