שוקלים רילוקיישן? זו המדינה שהכי שווה לגור ולעבוד בה

הסקר השנתי של HSBC חושף לאילו מדינות הכי כדאי לעבור על מנת להרוויח יותר ■ את השכר הגבוה ביותר מקבלים בשווייץ, בארה"ב ובהונג קונג

לוגו בלומברג
בלומברג
סינגפור
סינגפורצילום: בלומברג

הגירה ורילוקיישן מעלות את ההכנסה הממוצעת של העובד ב-21 אלף דולר בשנה, כאשר את השכר הגבוה ביותר מקבלים בשווייץ, ארה"ב והונג קונג.

זוהי המסקנה שעולה מסקר שערך בנק HSBC, כאשר 45% מהנשאלים אמרו כי השכר עבור עבודתם גבוה יותר בשוק הבינלאומי, ו-28% מסרו כי עברו למדינה אחרת כדי לקבל קידום. בשווייץ, השכר הממוצע עלה ב-60 אלף דולר בשנה. לפי הסקר, השכר הממוצע שהרוויחו אנשים שעברו לשווייץ הוא 203 אלף דולר לשנה - פי שניים מהממוצע הגלובלי.

בסקר השנתי של HSBC בקרב אנשים שהיגרו למטרות עבודה, נמצאת סינגפור במקום הראשון כמקום הטוב ביותר לחיות ולעבוד בו - זוהי השנה הרביעית ברציפות שסינגפור מובילה בסקר. אחריה נמצאות ניו זילנד, גרמניה וקנדה. שווייץ הגיעה רק למקום השמיני, בגלל עלייה בעלויות גידול ילדים והקשיים ביצירת קשרי חברות במדינה. "בסינגפור יש כל מה שמהגרי עבודה יכולים לבקש, והכל נמצא באחת המדינות הקטנות בעולם", נכתב בסקר של HSBC.

שוודיה, אחת המדינות במובילות מבחינת שוויון מגדרי, נמצאת במקום הראשון מבחינת הוצאות על משפחה, בעוד שניו זילנד, ספרד וטייוואן מובילות בקטגוריית חוויית החיים. למרות היתרונות התרבותיים, הפיננסיים והמקצועיים שבהגירה לטובת עבודה, הסקר, שנערך בקרב 22,318 אנשים, חשף כי נשים נמצאות מאחור בכל הקשור לרילוקיישן.

בעוד שרילוקיישן העלה את שכר הנשים ב-27% בממוצע - יותר מהעלאת השכר שקיבלו הגברים - רק כרבע מהנשים עברו כדי לקדם את הקריירה שלהן, לעומת 47% מהגברים. רק חצי מהנשים עבדו במשרה מלאה. השכר הממוצע השנתי לנשים היה נמוך ב-42 אלף דולר לעומת זה של הגברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker