"ג'יימס מרדוק המועמד המוביל להחליף את אילון מאסק כיו"ר טסלה"

העיתון פייננשל טיימס דיווח עם זאת כי המועמד המועדף על מאסק עצמו הוא יזם ההון סיכון אנטוניו גרסיאס ■ הן גרסיאס והן מרדוק מכהנים כחברי דירקטוריון יצרנית המכוניות החשמליות

סוכנויות הידיעות
אילון מאסק
אילון מאסקצילום: Joe Skipper/רויטרס

ג'יימס מרדוק הוא המועמד המועדף להחליף את אילון מאסק בתפקיד יו"ר יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, דיווח היום (ד') העיתון פייננשל טיימס, מפי שני מקורות המעורים בשיחות.

מרדוק, המכהן כחבר דירקטוריון טסלה, אותת כי הוא מעוניין בתפקיד, אמרו אנשים המעורים במגעים לטיימס.

מאסק, המשמש גם כמנכ"ל טסלה, נדרש לפרוש מתפקיד היו"ר עד לאמצע החודש הבא ולא לכהן בו במשך שלוש שנים, כתנאי בהסדר פשרה אליו הגיע עם רשות ני"ע בארה"ב (SEC) ליישוב אישומים לפיהם הטעה את המשקיעים בציוץ שפירסם באוגוסט בחשבונו בטוויטר - בו כתב כי הבטיח כמעט בוודאות את המימון הנדרש כדי להפוך את החברה לפרטית.

המועמד המועדף של מאסק עצמו להחליפו כיו"ר הוא חבר דירקטוריון אחר, יזם ההון סיכון אנטוניו גרסיאס, אולם מאסק הוזהר כי ייתכן שגרסיאס לא ייחשב לעצמאי דיו מכיוון שהוא מקורב למאסק מזה שנים, דיווח העיתון. מקור אחר אמר לטיימס כי עדיין נשקלים גם מועמדים חיצוניים לתפקיד.

ג'יימס מרדוקצילום: AP

מרדוק, המשמש כיום כמנכ"ל חברת פוקס המאה ה-21, כבר הודיע כי יפרוש מהתפקיד לאחר שהחברה תשלים את מכירת נכסי הבידור שלה לוולט דיסני. הוא גם פרש באחרונה מתפקיד יו"ר רשת סקיי בעקבות מכירתה לקומקסט.

מאסק מנהל גם את חברת החלל ספייס-אקס, המשגרת טילים לחלל, ואת בורינג קומפני, שעוסקת בכריית מנהרות תחבורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker