"העולם שוקע במיתון גיאופוליטי; הסדר הגלובלי שהובילה ארה"ב מגיע לסופו"

החוקר הפוליטי איאן ברמר הזהיר כי משבר כלכלי עולמי נוסף יגביר את מגמת התפרקות הסדר הגלובלי שהובילה ארה"ב ■ "עדיין לא יודעים מה יחליף אותו"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איאן ברמר. "אפילו כנס דאבוס הוא סוג של מונופול"
איאן ברמר: "הסדר הגלובלי שהובילה ארה"ב מגיע לסופו"צילום: Bloomberg

הכלכלה העולמית שוקעת במיתון גיאופוליטי שמבשר על סופו של הסדר הגלובלי שהובילה ארה"ב, העריך איאן ברמר, מהחוקרים הפוליטיים המובילים בעולם.

"המיתון הגיאופוליטי הזה הוא למעשה מאוד פשוט - זהו סוף הסדר הגלובלי בהובלת ארה"ב. ואנחנו עדיין לא יודעים מה יחליף אותו", אמר נשיא ומייסד חברת הייעוץ ומחקר הסיכונים הפוליטיים יוראסיה גרופ, במסגרת דברים שנשא בכנס בסינגפור, לפי דיווח ערוץ CNBC.

ברמר הזהיר גם כי משבר כלכלי עולמי נוסף עלול להגביר את מגמת ההתפרקות, וכי השלכות של המשבר הכלכלי הבא יהיו התרסקות גדולה הרבה יותר.

ברמר הוסיף כי אחת הסיבות העיקריות לחיכוכים הפוליטיים הנוכחיים היא כי "הסדר הגיאופוליטי כבר אינו מיישר קו עם ארה"ב ובעלות בריתה". לדבריו, חלה התדרדרות ביחסים בין ארה"ב לאירופה על רקע ירידת השפעתה של האחרונה על הסדר העולמי. בה בעת, הולכת וגוברת חשיבותה של סין ושל שווקים מתעוררים ככלל, הוסיף.

"אחת הסיבות הגדולות לכך ששקענו במיתון גיאופוליטי, היא שכל היסודות הבינלאומיים המרכזיים של הסדר שהובילה ארה"ב התערערו במהלך 25 השנים החולפות", סיכם ברמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker