המעבר לקניות באינטרנט מפיל עוד קורבן: סירס מתכוננת לפשיטת רגל

החברה שכרה את שירותיה של חברת ייעוץ להגשת בקשה להגנה מפני שיטת רגל במקרה שלא תצליח להחיר בשבוע הבא חוב של 134 מיליון דולר

לוגו רויטרס
רויטרס
סניף של סירס בפיטסבורג
סניף של סירס בפיטסבורגצילום: Gene J. Puskar/אי־פי
לוגו רויטרס
רויטרס

הקמעונית עמוסת החובות סירס שכרה את שירותיה של חברת ייעוץ להתכונן לפשיטת רגל אפשרית שעשויה להגיע לפני תשלום חוב שאמור להתבצע בשבוע הבא, כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל".  חברת הייעוץ M-III Partners עובדת על בקשה לפשיטת רגל במהלך השבועות האחרונים, בעוד סירס ממשיכה לבחון אפשרויות אחרות ועדיין עשויה להתחמק מארגון מחדש של חובותיה במסגרת בית המשפט, כך דיווח העיתון.

סירס, שמפסידה כסף במשך שנים, צריכה לפרוע חוב של 134 מיליון דולר ביום שני הקרוב. ועדה מיוחדת של החברה בוחנת הצעה של אדי למפארט, מנכ"ל סירס, לרכוש את קנמור, מותג המכשירים הביתיים של החברה, ואת עסקי תחזוקת הבתים שמספקת החברה ב-480 מיליון דולר. סירס הזהירה כי היא עלולה לפשוט רגל בעוד היא מחכה לאישור העסקה על ידי הוועדה.

למפארט, שגם מחזיק בקרן הגידור ESL Investments, אמר כי החברה צריכה לנקוט בצעדים להקטנת חובותיה מ-5.6 מיליארד דולר ל-1.2 מיליארד דולר. למפארט וקרן הגידור שלו מחזיקים ב-50% מסירס. למפארט מעוניין בארגון מחדש של חובות סירס לא הגשת בקשה להגנה מפשיטת רגל, מכיוון שהוא רואה בפשיטת רגל צעד מסוכן יותר עבור הרשת הקמעונית.

סירס, שהיתה הרשת הקמעונית הגדולה בעולם בשנות ה-60, נאבקת על הישרדותה בעשור האחרון, על רקע מעבר של הצרכנים לקניות באינטרנט. במאי מסרה הרשת שהיא מתכננת לסגור 72 סניפים עד סוף הרבעון השלישי. סירס סגרה 400 סניפים מאז 2017. החברה מנהלת כיום 866 חנויות נכון ל-4 באוגוסט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker