השבוע בוול סטריט: נתוני המקרו צפויים להגביר החשש מפני מיתון חוזר

בורסות וול סטריט עשויות להיכנס לשבוע שביעי של ירידות

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות וול סטריט עשויות להכנס לשבוע שביעי של ירידות, לאחר שאנליסטים צופים כי שלל נתוני המקרו שיתפרסמו השבוע לא יעודדו את המשק, אלא יחדדו את החששות מפני מיתון חוזר בארה"ב.

השבוע האחרון בוול סטריט ננעל בירידות חדות, כאשר מדד נאסד"ק מחק את כל העליות של שנת 2011. מדד דאו ג'ונס ירד מתחת לרמה של 12,000 נקודות בראשונה זה שלושה חודשים, בדרכו לרצף הירידות השבועי הארוך ביותר מאז שנת 2002. מניות הפיננסים הובילו את הירידות.

בשבוע האחרון ירד מדד דאו ג'ונס ב-1.4%, השלים ירידה שבועית שישית ונסגר מתחת לרמה של 12 אלף נקודות לראשונה מאז מארס. מדד S&P 500 נסוג ב-1.4% לשפל של חודשיים וחצי, ומדד נאסד"ק איבד 1.5%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.03% לרמה של 2.97%.

אירועי השבוע בוול סטריט

מלבד ליקוי הירח שיתרחש השבוע ב-15 ביוני צפויים עוד מספר אירועי מקרו חשובים. ביום שלישי יתפרסם מדד המחירים ליצרן, המשמש כסממן של מדד המחירים לצרכן. אנליסטים צופים עלייה מתונה של 0.1% במדד, לאחר שבאפריל עלה ב-0.8% ובמארס טיפס ב-0.7%. נתוני מכירות קמעוניות יתפרסמו גם הם ביום שלישי השבוע. אנליסטים צופים ירידה של 0.7% במדד, בעקבות ביקוש יורד לרכבים. קמעונית האלקטרוניקה בסט ביי תפרסם את דו"חותיה הכספיים בשלישי.

ביום רביעי יתפרסם מדד המחירים לצרכן, המודד את שינוי המחירים בסל מוצרים ומהווה אינדיקטור לאינפלציה בארה"ב. אנליסטים צופים עלייה של 0.1% במדד. עוד באותו יום יתפרסם מדד הבנק הפדרלי לפעילות הייצור במדינת ניו יורק (האמפייר סטייט), כאשר שינויים במדד זה מהווים אינדיקטור למצב הכלכלה. כמו כן יתפרסם ביום רביעי מדד הייצור התעשייתי לחודש מאי.

ביום חמישי תפרסם חברת RIM, יצרנית הבלקברי, את דו"חותיה הכספיים. החברה הקנדית מנסה להשאר בקדמת שוק הטכנולוגיה ולהכנס לתחרות בשוק הטאבלטים, ובינואר הציגה את הטאבלט שלה, הבלקברי פלייבוק. בביקורות ראשונות זכתה החומרה של הפלייבוק לתשבוחות. הממשק החדש, לעומת זאת, זכה לביקורות מעורבות. לפני שבועיים הגיע המוצר החדש לחנויות בארה"ב.

עוד ביום חמישי, יתפרסם מדד הבנק הפדרלי לפעילות הייצור במדינת פילדלפיה, שבדומה למדד האמפייר סטייט מהווה אף הוא אינדיקטור למצב הכלכלה האמריקאית. אנליסטים צופים כי במאי יעלה קצב התחלות הבנייה השנתי ל-540 אלף. במאי הגיע הנתון ל-523 אלף.

ביום שישי יפורסם מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס, וכן יפורסם מדד המדדים הכלכליים המובילים. המדד של חברת המחקר קונפרנס בורד משקף את התחזית הכלכלית לשלושה עד שישה החודשים הקרובים, והאנליסטים צופים כי הוא יעלה ב-0.4% - לאחר שבשבוע האחרון ירד ב-0.3%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker