תפילת שרה: "אלוהים, הראה לי מה לעשות עם תקציב אלסקה"

"אלוהים יראה לי מה לעשות עם התקציב", אמרה מושלת אלסקה לשעבר שרה פיילין באחד מתוך 24 אלף האימיילים שפורסמו

סוכנויות הידיעות

בעודה נאבקת להתמודד עם תכנון תקציב אלסקה בשנת 2008, פנתה שרה פיילין לאלוהים כדי שיעזור לה במשימה, כך לפי אימיילים של פיילין שנחשפו במסגרת חוק חופש המידע, דיווח "גרדיאן".

שרה פייליןצילום: איי פי

באימייל שנכתב במארס 2008 כתבה פיילין כי היא מתפללת להכוונה בנוגע למשא ומתן התקציבי. "התפללתי לחוכמתו...אלוהים יראה לי מה לעשות עם התקציב כי אני לא יודעת עדיין מהי הדרך הנכונה...הוא ינחה אותי".

מושלת אלסקה לשעבר ידועה באמונתה והשתייכותה לנצרות האוונגליסטית ובעבר אף שייכה את תמיכה במתן רשיון קידוח גז כשאמרה כי זהו "רצון האל".

האימייל הפך ליותר משמעותי כשנודע כי הוא נשלח מחשבון היאהו של פיילין רק חמישה חודשים לפני שנבחרה להיות סגניתו של ג'ון מקיין במירוץ לנשיאות ב-2008.

ממשל אלסקה פירסם 13 אלף אימיילים ביום שישי המתפרסים לאורך 24 אלף דפים וחוזרים אחורה לתקופה שכיהנה פיילין כמושלת. ארגוני חדשות בארה"ב דרשו את פירסום האימיילים לאחר שפיילין היתה מועמדת להיות סגנית נשיא ארה"ב.

כהונתה של פיילין כמושלת בין דצמבר 2006 ועד התפטרותה ביולי 2009 היתה שנויה במחלוקת. היא העניקה רישיונות לקידוחי גז ונפט באזורים מוגנים, הגישה חשבון הוצאות לטיולים משפחתיים והציעה לבנות גשר לשום מקום. זאת ועוד, היא פיטרה את הממונה על בטיחות הציבור לאחר שסירב לפטר את גיסה לשעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker