קרן המטבע הבינלאומית נפלה קורבן להתקפת האקרים מתוחכמת ורחבה

הפריצה, לדברי בכירים בקרן, אירעה עוד לפני מעצרו של יו"ר ה-IMF הקודם דומיניק שטראוס קאהן

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

קרן המטבע הבינלאומית (IMF), שנמצאת בימים אלה בעיצומו של תהליך מציאת מחליף ליו"ר הקרן הקודם דומיניק שטראוס קאהן שהואשם בניסיון אונס בחודש שעבר, היתה יעד להתקפת האקרים נרחבת ומתוחכמת במיוחד, שהיקפה המלא עדיין לא ברור.

הקרן, לדברי בכירים ב-IMF, הודיעה לדירקטוריון ולעובדים על ההתקפה ביום רביעי, אך לא פירסמה עד כה הודעה רשמית בנושא. בכירים ב-IMF תיארו את ההתקפה כמתוחכמת וחמורה. "זאת היתה פריצה חמורה ביותר", אמר בכיר שביקש להישאר בעילום שם ושציין כי ההתקפה אירעה במשך מספר חודשים, לפני מעצרו של שטראוס קאהן בגין חשד לתקיפה מינית של חדרנית במלון בניו יורק.

דומיניק שטראוס קאהןצילום: אי–פי

דובר הקרן, דיוויד הולי, סירב למסור פרטים אתמול על היקף הפריצה או על טבעה, ואמר רק כי "אנחנו חוקרים תקרית שאירעה, הקרן מתפקדת באופן מלא". בעקבות מעורבותה של הקרן בחילוצן של פורטוגל, יוון ואירלנד פירוש הדבר כי ייתכן שההתקפה נועדה לגניבת מידע רגיש על מדינות אחרות הנמצאות על סף משבר. מאגרי המידע של הקרן כוללים גם מסרים שהועברו בין מנהיגי מדינות במהלך דיונים שנערכו מאחורי הקלעים בנוגע לחילוצן של מדינות אירופה. בכיר ב-IMF תיאר את אותם מסרים כ"דינמיט פוליטי עבור מדינות רבות".

לא ברור עדיין איזה מידע הצליחו התוקפים לגנוב, אם בכלל, אולם ההתקפה על מחשבי ה-IMF עוררה בהלה כה רבה עד שהבנק העולמי, הממוקם בסמוך למטה ה-IMF בוושינגטון, הקפיא את הקשרים בין רשתות המחשבים של שני הארגונים, המאפשרים להם לחלוק מידע. דובר הבנק העולמי אמר כי הצעדים ננקטו בשל "עודף זהירות", עד שחומרת ההתקפה על ה-IMF והיקפה יובהרו.

בכירים ב-IMF נזהרו שלא לשער מהיכן הגיעה המתקפה, נושא רגיש מאחר שרוב המדינות בעולם הן חברות בקרן. מומחים העריכו כי ההתקפות התבצעו באמצעות טכניקות "פישינג", שבהן גולשים נופלים קורבן לקישור זדוני המתחזה לאתר אמיתי במטרה להשיג גישה לרשת שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker