מחיר שיא לארוחת צהריים עם וורן באפט: 2.6 מיליון דולר

ההצעה הגבוהה במכירה הפומבית השנתית לסעודה עם באפט גבוהה ב-100 דולר מההצעה הזוכה שנה שעברה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המכירה הפומבית המסורתית של ארוחת צהריים עם המשקיע המיליארדר וורן באפט באתר המכירות הפומביות אי-ביי (eBay) גייסה סכום שיא של 2.63 מיליון דולר ביומה האחרון, לאחר שהזוכה המאושר בזכות לסעוד עם "האורקל מאומהה" העלה את הצעתו כדי לקבוע את השיא.

ההצעה הזוכה גבוהה ב-100 דולר מהמחיר ששולם בשנה שעברה עבור הסעודה עם באפט. הזוכה האנונימי, שנותר בעילום שם לפי שעה, השתתף במכירה הפומבית גם בשנה שעברה והפסיד לאחר שהציע 2.35 מיליון דולר בלבד. השנה היא השנה ה-12 ברציפות בה נערכה המכירה הפומבית. הזוכה בארוחה יכול להביא עמו עד שבעה חברים.

כל ההכנסות מהמכירה הפומבית מיועדות לארגון הצדקה גלייד, המסייע לעניים וחסרי בית בעיר סן פרנסיסקו. גלייד גייסה כ-11 מיליון דולר ממכירות פומביות של ארוחת צהריים עם באפט בעשר השנים האחרונות, ובכלל זה סכום השיא ששולם עבור הארוחה השנה.

וורן באפט נחשב לאחד המשקיעים החריפים ביותר בעולם ומצליח לאורך השנים להכות את השוק. חברת האחזקות שלו, ברקשייר התאוויי, היא אחת היציבות והצומחות בארה"ב, ועשרות אלפי משקיעים וסקרנים מגיעים מדי שנה לאסיפת בעלי המניות השנתית של ברקשייר באומהה כדי לשמוע את באפט מדבר.

זוכים במכירות הפומביות הקודמות סיפרו כי השתתפו בתחרות הן כדי לשוחח עם באפט והן כדי לסייע לגלייד. מנהל קרן הגידור גרינלייט קפיטל דיוויד איינהורן, שזכה ב-2003 במכירה הפומבית לאחר שהציע 250.1 אלף דולר עבור הזכות לסעוד עם באפט, אמר אז כי "רצה ללמוד מהמאסטר". גאי ספיר מחברת אקווהמרין פאנדס, שזכה במכירה הפומבית יחד עם שותף ב-2007, אמר כי העובדה שזכה במכירה הפומבית סייעה לו ליצור קשרים עסקיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker