הבנק הפדרלי הודיע: נרחיב את מבחני העמידות של הבנקים בארה"ב

מספר הבנקים שנדרש לעמוד במבחנים מדי שנה יוגדל מ-19 ל-35; בנקים שלא יעמדו בדרישות לא יורשו לחלק דיווידנדים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבנק הפדרלי הודיע היום כי ירחיב את תוכנית מבחני העמידות לבנקים בארה"ב, שהקיפה עד כה את 19 הבנקים הגדולים בארה"ב, ל-35 הבנקים הגדולים, בניסיון להגביר את יציבות המערכת הפיננסית, דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

בנקים עם נכסים של לפחות 50 מיליארד דולר ידרשו לערוך מבחנים שנתיים שנועדו "להבטיח כי למוסדות הפיננסים יש תהליכי תכנון הון איתנים אשר לוקחים בחשבון את הסיכונים הייחודיים להם ומבטיחים פעילות מתמשכת במהלך תקופות של משברים כלכליים ופינים", נאמר בהודעה שפירסם היום הבנק הפדרלי.

הבנק הפדרלי מסר כי יפרסם את מלוא פרטי התוכנית בהמשך השנה, וכי המבחנים השנתיים של 35 הבנקים הגדולים ייערכו החל מתחילת שנת 2012. הדירקטוריונים של הבנקים יידרשו לאשר ולהגיש תוכניות הון לבנק הפדרלי. במקרים שבהם התוכנית לא תאושר על ידי הבנק המרכזי, הבנק יידרש לקבל את אישור הבנק הפדרלי במקרים שבהם ירצה לחלק דיווידנדים למשקיעים או לבצע קנייה חוזרת של מניות.

חוק דוד-פרנק, שאושר בשנה שעברה בארה"ב, העניק לבנק הפדרלי סמכויות חדשות לבקר את מדיניות ההלוואות והסיכונים של הבנקים הגדולים ביותר בארה"ב שיש להם חשיבות להבטחת יציבות המערכת הפיננסית כולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker