ספר הבז': ארבעה מ-12 מחוזות של הבנק הפדרלי דיווחו על האטה בצמיחה

"הפעילות הכלכלית המשיכה להתרחב באופן כללי; נמשך שיפור הדרגתי בשוק העבודה", לפי דו"ח הבנק הפדרלי

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כלכלת ארה"ב ממשיכה לצמוח ביציבות במרבית מחוזות הבנק הפדרלי של ארה"ב, לפי ספר הבז' - הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי של מצבה של כלכלת ארה"ב - שפורסם היום.

עם זאת, האטה בצמיחה הכלכלית נרשמה בארבעה מתוך 12 מחוזות הבנק הפדרלי: פילדלפיה, ניו יורק, אטלנטה ושיקגו. האצה בצמיחה נרשמה גם במחוז אחד - המחוז של דאלאס, לפי הדו"ח. בשבעה המחוזות הנותרים נמשכה הצמיחה בקצב קבוע.

"הפעילות הכלכלית המשיכה באופן כללי להתרחב מאז פרסום הדו"ח הקודם, אם כי מספר מחוזות בדיווחה על האטה מסוימת בצמיחה", נאמר בדו"ח. ספר הבז' הקודם פורסם ב-13 באפריל.

הייצור המשיך להתרחב במרבית חלקי המדינה, אם כי נרשמה האטה בכמה אזורים, נכתב בדו"ח. נתוני הצריכה הפרטית היו מעורבים, ואילו בשוק העבודה נמשך שיפור הדרגתי במרבית ארה"ב.

יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב, בן ברננקי, הודה אתמול כי כלכלת ארה"ב צומחת בקצב איטי מהצפוי אך לא רמז על תוכנית הרחבה כמותית (quantitative easing) נוספת, שלישית במספר, לאחר גמר התוכנית הנוכחית המסתיימת בסוף החודש, ואשר במסגרתה רוכש הבנק המרכזי אג"ח בהיקף של 600 מיליארד דולר.

"ארה"ב צומחת בקצב נמוך מהצפוי", אמר ברננקי אך הוסיף כי הכלכלה תתאושש במחצית השנייה של השנה והאינפלציה תתמתן. "עם ההתאוששות מרעידת האדמה ביפן שהשפיעה רבות על היצוא ועל הפעילות הכלכלית וכמו כן הצפי להתמתנות במחירי הדלק, אנו צופים כי קצב ההתאוששות יחזור לעלות במחצית השנייה של 2011", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker