טראמפ: סורוס שילם למפגינים נגד מינוי השופט קבאנו

נשיא ארה"ב בציוץ בחשבונו בטוויטר: "הצורחים גסי הרוח במעליות הם מקצוענים בתשלום שרק מנסים לגרום לסנאטורים להיראות רע"

ג'ורג סורוס
ג'ורג סורוסצילום: Bloomberg

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, טען כי המפגינים בגבעת הקפיטול נגד מינויו של השופט ברט קבאנו לבית המשפט העליון בארה"ב מקבלים תשלום עבור ההפגנות מהמשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס.

"הצורחים גסי הרוח במעליות הם מקצוענים בתשלום שרק מנסים לגרום לסנאטורים להיראות רע", כתב היום (שישי) טראמפ בציוץ בחשבונו בטוויטר. "אל תתפתו להאמין! וגם, תסתכלו על כל השלטים הזהים שהוכנו בצורה מקצועית. שולמו על ידי סורוס ואחרים. אלה לא שלטים שהוכנו במרתף בבית מתוך אהבה!", הוסיף הנשיא בציוץ שאותו סיים עם ההאשטאג #עושי-צרות. טראמפ לא הציג הוכחות כלשהן לטענתו.

סורוס, 87, המפעיל את "החברה הפתוחה" (Open Society Foundations) - קרן שהוקמה ב-1979 ותומכת במטרות המקדמות זכויות אדם - נחשב לנבל החביב על חסידי תיאוריות קונספירציה בחוגי הימין ברחבי העולם. איש התקשורת גלן בק הציג את איל ההון היהודי בסדרה של תוכניות טלוויזיה בתור שמי שמושך מאחורי הקלעים ורוצה "להוריד את אמריקה על ברכיה, מבחינה פיננסית".

לפני שנה, פירסם בנו של ראש ממשלת ישראל, יאיר נתניהו, בחשבון הפייסבוק פוסט עם קריקטורה בעלת סממנים אנטישמיים תחת הכותרת "שרשרת המזון", בה כיכב סורוס כמי שמושך בחוטים של המחאה נגד ראש הממשלה. דיוויד דיוק, מנהיג הקו קלאקס קלאן לשעבר, הביע תמיכה בפוסט של נתניהו הבן.

ראש ממשלתה הימני של הונגריה, ויקטור אורבן, האשים את סורוס במזימה במסגרתה המיליארדר "מפעיל רשת מאפיה רחבת היקף שמעמידה בסכנה את ביטחונה ועתידה של אירופה", ובמפלגת השלטון של ממשלת הימין בפולין הכתירו אותו בתואר המפוקפק של האיש הכי מסוכן בעולם.

למרות ההפגנות: הסנאט אישר ההצבעה על מינוי קבאנו בשבת

למעלה מ-300 בני אדם נעצרו ביום שישי בהפגנה בגבעת הקפיטול נגד מינוי השופט קבאנו לבית המשפט העליון לאחר שהואשם בהטרדה מינית. בין העצורים בין העצורים בהפגנה, שנערכה לקראת הכרעת הסנאט מחר על המינוי השנוי במחלוקת, היתה גם הקומיקאית איימי שומר. במקביל, אלפי מפגינים, בהם נפגעי תקיפה מינית, השתתפו במחאה מחוץ לבית המשפט בוושינגטון שם מכהן כיום קבאנו כשופט פדרלי.

עם זאת, למרות המחאה הציבורית הנרחבת נגד המינוי, אישר הסנאט האמריקאי היום לקיים בשבת הצבעה סופית על מינויו של קבאנו לבית המשפט העליון. רוב דחוק של 51 סנאטורים הצביע היום בעד מועמדו של טראמפ לעליון שעורר סערה בארה"ב אחרי שהואשם בתקיפה מינית בצעירותו. 49 סנאטורים הצביעו נגד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker