התקפה בלתי פוסקת: האקרים פרצו לאתר מוסיקה ולחטיבת משחקי הווידיאו של סוני

מניית סוני ירדה היום ב-1.5% בטוקיו; החברה מעריכה כי פריצות ההאקרים יעלו לה 174 מיליון דולר השנה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

סוני , שמנסה בימים אלו לשקם את תדמיתה לאחר שנפלה למספר התקפות האקרים בשבועות האחרונים, חוקרת שתי פריצות נוספות לשרתי החברה - הפעם לאתר המוסיקה הברזילאי של החברה ולחטיבת משחקי הוידאו, כך דיווחה היום ענקית האלקטרוניקה היפנית. מניית סוני ירדה היום ב-1.5% בטוקיו בעקבות ההודעה.

סוני הודיעה כי היא חוקרת פריצה אפשרית באתר המוסיקה הברזילאי שלה, ובמקביל חוקרת את טענותיה של קבוצת ההאקרים LulzSec, לפיה פרצו לחטיבת משחקי הוידאו של החברה. ההאקרים אף פרסמו את קוד המקור של רשת המפתחים של החטיבה באינטרנט.

רק לפני שבוע פרצה הקבוצה לאתר הסרטים של סוני, SonyPictures.com, וגנבה את פרטיהם האישיים של יותר ממיליון משתמשים, בהם ססמאות, כתובות אי-מייל וכתובות מגורים.

אתמול הודיעה סוני כי האקרים פרצו לאתר האירופי של החברה, אך לא גנבו מידע. לפני כשבועיים דיווחה החברה על פריצה לאתרי האינטרנט שלה ביוון, קנדה ותאילנד. כחלק מפריצת ההאקרים נחשף מידע אישי של 8,500 לקוחות באתר המוסיקה של סוני ביוון, ומידע על 2,000 לקוחות נלקח מאתר של סוני-אריקסון בקנדה. החברה טענה כי כל האתרים שנפרצו הורדו, וכי לא נחשפו פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות.

לפני יותר מחודש החל גל המתקפות נגד סוני, כשהחברה נפלה קורבן למתקפה של האקרים אשר פרצו לרשת המידע של פלייסטיישן וגנבו סיסמאות, תאריכי ימי הולדת, היסטוריית גלישה, כתובות ומספרי כרטיסי אשראי של 100 מיליון משתמשים. ההאקרים פרצו לרשת סוני אונליין אנטרטיינמנט (SOE), לרשת הפלייסטיישן (PSN) וכן לשירות המוסיקה Qriocity.המשבר, לפי החברה, עשוי לעלות לה 14 מיליארד ין (174 מיליון דולר) בשנת הכספים הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ