המייסד-שותף של מיקרוסופט שוב חולה בסרטן; בפעם הקודמת טען כי גייטס זמם לגזול מניותיו

פול אלן הודיע כי החל לקבל טיפולים לסרטן מאותו הסוג שעליו הצליח להתגבר לפני עשור ■ כשחלה בראשונה בסרטן בשנות ה-80, זממו גייטס ובאלמר לקחת ממנו את מניותיו - כך טען אלן באוטוביוגרפיה שהוציא ב-2011

רויטרס
נמרוד הלפרן
מייסד מיקרוסופט פול אלן
מייסד מיקרוסופט פול אלן

פול אלן, שותפו של ביל גייטס בייסוד מיקרוסופט, הודיע אתמול (שני) כי החל לקבל טיפולים למחלת הסרטן מסוג לימפומה שאינה הודג'קין (NHL), אותו סוג סרטן שעליו הצליח להתגבר לפני תשע שנים. בהודעה קצרה שפרסם, אמר אלן כי לאחרונה נודע לו כי שוב חלה בסרטן וכי בכוונתו "להילחם בזה בכוח", ובמקביל להמשיך בפעילותו הפילנתרופית והעסקית.

"הרבה דברים קרו ברפואה מאז שהתגברתי על המחלה הזו ב-2009", אמר אלן. "הרופאים שלי אופטימיים ומעריכים כי הטיפולים הנוכחיים יניבו תוצאות טובות, וכך גם אני". אלן עזב את מיקרוסופט ב-1983 לצורך קבלת טיפול למחלת סרטן בה חלה אז לראשונה, מסוג לימפומת הודג'קין.

המייסד-שותף של מיקרוסופט הוסיף כי בכוונתו להמשיך להיות מעורב בחברת וולקן (Vulcan), שאותה ייסד ב-1986 כדי לנהל את תיק ההשקעות שלו. בין השקעותיו נמנים גרעיני שליטה בכמה קבוצות ספורט מקצועניות בארה"ב, בהן קבוצת הכדורסל פורטלנד טרייל בלייזרס, קבוצת הפוטבול סיאטל סיהוקס וקבוצת הכדורגל סיאטל סאונדרס.

אלן דורג במקום ה-44 ברשימת עשירי העולם של מגזין פורבס לשנת 2018, עם הון אישי המוערך ב-20.5 מיליארד דולר, ונחשב לתורם גדול בעיר סיאטל שבה הוא מממן שלל פרויקטים - החל מספריות ואוניברסיטאות וכלה במחקר מוח. "יש לי אמון בצוות המנהיגות שיידע לנהל את התפעול השוטף במהלך הטיפול שלי", אמר אלן.

אלן: כשחליתי - גייטס זמם לקחת ממני מניותיי במיקרוסופט

בספר אוטוביוגרפי שהוציא אלן בשנת 2011, הוא טען כי כאשר חלה בראשונה בסרטן בשנות ה-80, זמם שותפו לחברה ביל גייטס לקחת ממנו את מניותיו במיקרוסופט. אלן, אשר לפי מקורבים היה זה שעודד את גייטס לעזוב את לימודיו בהרווארד ולהקים את מיקרוסופט ב-1975, פרש מהחברה לאחר שאובחן כחולה בסרטן ב-1982.

לפי האוטוביוגרפיה שלו, באותה שנה שמע אלן במקרה שיחה בין גייטס לבין סטיב באלמר, לימים מנכ"ל מיקרוסופט, ובה דנו השניים בחוסר יעילותו של אלן והעלו את האפשרות להקטין את הנתח שלו בחברה באמצעות הנפקת מניות נוספות לעצמם ולבעלי מניות נוספים בחברה. אלן התפרץ לתוך החדר והתעמת עם השניים, אשר התנצלו ונסוגו מהתוכנית.

ביל גייטס ופול אלן
ביל גייטס ופול אלןצילום: VIA BLOOMBERG NEWS

ואולם לדברי אלן, גייטס הצליח עוד מוקדם יותר לנגוס בנתח שלו במיקרוסופט. לפי האוטוביוגרפיה שלו, באמצע שנות ה-70, כשהחברה רק הוקמה, ביקש גייטס מאלן נתח של 60% בשותפות ביניהם, בשל תרומתו הגדולה יותר ליצירת תוכנת MITS Altair 8800, ומאוחר יותר הגדיל את הנתח שלו ל-64%, בהסכמתו של אלן. לטענת אלן, גייטס כעס כאשר בשנות ה-80 המוקדמות ביקש ממנו שותפו להגדיל בחזרה את הנתח שלו במיקרוסופט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום