אמזון מעלה את שכר המינימום לכלל העובדים בארה"ב ל-15 דולר

החברה הודיעה כי היא תומכת בהעלאת שכר המינימום הפדרלי, וכי גם העובדים הזמניים והעונתיים ייהנו מהעלאת השכר החל ב-1 בנובמבר

רויטרס
סוכנויות הידיעות
מרכז הפצה של אמזון בארה"ב
מרכז הפצה של אמזון בארה"בצילום: Lucas Jackson/רויטרס

אמזון הודיעה היום (שלישי) כי היא מעלה את שכר המינימום לכלל עובדי החברה בארה"ב ל-15 דולר לשעה. המהלך, שיישומו יחל ב-1 בנובמבר, יכלול עובדים במשרה מלאה ובמשרה חלקית, עובדים זמניים ועובדים עונתיים.

העלאת השכר נרשמת על רקע פעילות תנועת "המאבק ל-15", המקדמת את העלאת שכר המינימום בארה"ב ל-15 דולר לשעה - וזוכה לתנופה בכמה ערים מרכזיות בארה"ב.

יותר מ-250 אלף עובדים קבועים ו-100 אלף עובדים עונתיים ייהנו מהעלאת השכר באמזון. עובדים עונתיים הם עובדים המועסקים אך ורק במהלך עונת החגים עמוסת הקניות בארה"ב.

ג'יי קרני, סגן נשיא בכיר באמזון לענייני יחסים תאגידיים עולמיים, אמר בהודעה מטעם החברה: "אנחנו פועלים למען השגת התמיכה בקונגרס להעלאת שכר המינימום הפדרלי. שכר המינימום הנוכחי של 7.25 דולרים לשעה נקבע לפני יותר מעשור".

בשנה שעברה העלתה רשת הקמעונות טארגט את שכר המינימום ל-11 דולר לשעה, ואף הבטיחה להעלותו ל-15 דולר עד 2020. מוקדם יותר השנה העלתה וולמארט, הקמעונית הגדולה בעולם, את שכר המינימום ל-11 דולר לשעה.

המהלך של אמזון נרשם על רקע הביקורת הרבה שנמתחה על החברה בגלל שיטות העסקת העובדים ותשלומי המסים שלה בכמה מדינות שבהן היא פועלת. חבר הקונגרס ברני סנדרס אף קידם הצעת חוק שאותה כינה "לעצור את בזוס", ובמסגרתה יוטלו עיצומים על חברות שמשלמות לעובדים שכר נמוך ברמה שהם נאלצים להסתמך על תשלומי רווחה כדי לסגור את החודש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker