לוגו בלומברג
בלומברג

רשות ני"ע בארה"ב (SEC) הגישה אישומים נגד מנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, אילון מאסק, בגין הטעיית המשקיעים בציוץ שפירסם בחודש שעבר בחשבונו בטוויטר - בו כתב כי הבטיח כמעט בוודאות את המימון הנדרש כדי להפוך את החברה לפרטית.

בתביעה שהוגשה ביום חמישי בבית משפט פדרלי במנהטן, האשימה הרשות את מאסק בסדרה של הודעות כוזבות ומטעות באוגוסט. SEC צפוי לקיים מסיבת עיתונאים בחצות שעון ישראל. מניית טסלה צוללת ביותר מ-10% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט.

"מאסק יצא בהודעות פומביות כוזבות ומטעות לגבי הפיכת טסלה לפרטית באמצעות הטלפון הסלולרי שלו באמצע יום מסחר פעיל", נאמר בהודעת רשות ני"ע. "הוא לא דן בתוכן ההודעות עם איש לפני פרסומן בפני למעלה מ-22 מיליון עוקביו בטוויטר או כל אדם אחר עם גישה לאינטרנט. הוא גם לא יידע את נאסד"ק לגבי כוונתו לצאת בהודעה פומבית זאת, כפי שמחייבים כללי נאסד"ק.

בתביעה מבקשת SEC צו שיאסור על מאסק לשמש כמנהל או דירקטור בחברה בורסאית כלשהי. בקשות מסוג זה לא פעם נלוות לתביעות שמגישה רשות ני"ע בארה"ב. חברת טסלה עצמה אינה נתבעת על ידי SEC.

בחודש שעבר דווח כי גם משרד המשפטים בארה"ב פתח בחקירה פלילית נגד טסלה בעקבות התבטאויות פומביות מצד החברה והמנכ"ל מאסק - זאת בנוסף לחקירה אזרחית של רשות ני"ע בארה"ב, שעליה כבר דווח קודם לכן.

תובעים פדרליים פתחו בחקירת חשדות להונאה בעקבות אותו ציוץ שפירסם מאסק בחודש שעבר שבו כתב כי הוא שוקל להפוך את טסלה מחברה בורסאית לחברה פרטית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker