24 אלף אימיילים של פיילין יפורסמו בניגוד לרצונה

פיילין נאבקה נגד דרישת עיתונים לחשוף את מכתביה במשך שנתיים; החומר יועבר לעיתונים האמריקנים ואף יועלה בצורת ארכיון עם אופציה לחיפושים

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עשרות אלפי אימיילים של שרה פיילין מתקופת כהונתה כמושלת אלסקה יתפרסמו במהלך השבוע הבא, לאחר שנתיים של שיבושים ועיכובים. הבקשה לפרסם את האימיילים, לפי חוק חופש המידע, היתה אמורה להיענות תוך שבועיים. אולם פיילין, בהיותה מושלת, ויורשה בתפקיד שון פרנל, פעלו נמרצות לעכב את הפירסום -  תחילה בתירוץ שזה יקר מדי, אחרי כן בטענה כי היקף החומר גדול מדי ולבסוף בטיעונים משפטיים אלו ואחרים, דיווח "גרדיאן".

כהונתה של פיילין כמושלת בין דצמבר 2006 ועד התפטרותה ביולי 2009 היתה שנויה במחלוקת. היא העניקה רישיונות לקידוחי גז ונפט באזורים מוגנים, הגישה חשבון הוצאות לטיולים משפחתיים והציעה לבנות גשר לשום מקום. זאת ועוד, היא פיטרה את הממונה על בטיחות הציבור לאחר שסירב לפטר את גיסה לשעבר.

שרה פייליןצילום: איי פי

לא ידוע מה תוכן המכתבים ועד כמה הם יזיקו לענייניה של פיילין. 2,415 מתוך 24 אלף לא יפורסמו מסיבות משפטיות וחלק מהשאר יצונזרו חלקית. ארגוני חדשות בארה"ב דרשו את פירסומם לאחר שפיילין היתה מועמדת להיות סגנית נשיא ארה"ב.

המכתבים יועברו בפורמט מודפס לעיתונים בארה"ב.MSNBC  מתכננת לפרסם אותם כארכיון אלקטרוני בו ניתן יהיה לבצע חיפושים. בתחילה פיילין דרשה שכל ארגון חדשות ישלם מיליון דולר על עלות העברת החומר, אולם התברר כי העלות האמיתית היא 726 דולר, כולל דמי הובלה.

באחרונה, פיילין שמרה על פרופיל נמוך עד יציאתה במסע אוטובוס בחוף המזרחי. היא טרם אמרה אם תרוץ לנשיאות מטעם הרפובליקאים בשנה הבאה. בחודש הבא תתקיים בכורת הסרט התיעודי על תקופת כהונתה כמושלת, ששמו Undefeated (בלתי מנוצחת). הסרט בוים על ידי סטיבן בנון, בנקאי לשעבר שמימן אותו גם בעלות של מיליון דולר. לדברי פיילין הסרט מהווה הזדמנות לספר את הצד שלה בסיפור ולהפריך תפיסות מוטעות אודותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker