אליסון תובע את שכניו: העצים חוסמים את הנוף

מייסד אורקל טוען כי עצי הסקויה שבחצר האחורית של שכניו חוסמים לו את הנוף למפרץ סן פרנסיסקו

סוכנויות הידיעות

המיליארדר לארי אליסון, מייסד ומנכ"ל ענקית התוכנה אורקל, מצוי בימים אלה בעיצומו של סכסוך משפטי סוער נגד שכניו. אליסון הגיש תביעה נגדם בבית משפט בסן פרנסיסקו בטענה כי העצים שבחצר האחורית שלהם חוסמים לו את הנוף למפרץ - כך דיווח היום העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

אליסון רכש את הבית בשכונת פסיפיק הייטס בסן פרנסיסקו, המשתרע על יותר מ-930 מ"ר וכולל נוף מרהיב למפרץ, ב-1988 תמורת 3.9 מיליון דולר. עם זאת, הנוף למפרץ פחות מרהיב בימים אלה. שכניו של אליסון, ברנרד וג'יין פון בוטמר, רכשו את הבית שבמורד הגבעה תמורת 6.9 מיליון דולר ב-2004 ונתנו לחלק מהעצים בחצר האחורית שלהם לצמוח לגובה, שחסמו עבור אליסון את הנוף.

מריבת השכנים הפכה לסכסוך משפטי מר, שיגיע לשיאו ב-6 ביוני, עם פתיחת המשפט בנושא. אליסון, הטוען כי עצי הסקויה של שכניו חוסמים את הנוף שלו למפרץ סן פרנסיסקו וגורמים לירידה בשווי הנכס, אף גייס את שירותיו של עורך דין המומחה בחוקים הנוגעים לעצים ושכנים.

בתצהיר שהגישה לבית המשפט, טענה ג'יין פון בוטמר כי תפסה חוטבי עצים מטעמו של אליסון שחדרו לתוך שטחה מתוך כוונה לכרות את העצים ללא רשות. אליסון עצמו אמר כי הוא לא ביקש מהעובדים לעשות זאת וטען כי היה מפטר אותם לו היה יודע שכך עשו, אך עורכי דינו ציינו כי היתה הסכמה בינו לבין הבעלים הקודם של הבית, לפיה ידאג לגזום את העצים. בעלי הבית הקודמים הכחישו טענה זאת.

בתצהיר שהגיש לבית המשפט, טען אליסון כי כאשר אחת משכנותיו טענה שהעצים שבשטחו של אליסון חוסמים את הנוף שלה, הוא כרת אותם. לפי ה"ג'ורנל", אליסון אף הציע לרכוש את ביתם של הזוג תמורת 15 מיליון דולר, אך נדחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker