נתוני מקרו מעורבים בארה"ב: עלייה חדה מהצפוי בבטחון הצרכנים

האטה בצמיחת הצריכה הפרטית; נפילה בחוזים למכירת בתים; מדד האינפלציה המועדף על הבנק הפדרלי עלה בשיעור החד מספטמבר

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נתוני מקרו כלכליים מעורבים פורסמו היום בארה"ב. מדד בטחון הצרכנים בארה"ב עלה החודש בשיעור חד מהצפוי, הצריכה הפרטית צמחה באפריל בשיעור המתון ביותר זה שלושה חודשים ובפחות שצפו הכלכלנים, ומספר החוזים למכירת בתים קיימים נפל בשיעור חד מהצפוי.

הצריכה הפרטית בארה"ב צמחה באפריל ב-0.4% - השיעור המתון ביותר זה שלושה חודשים - לאחר עלייה של 0.5% בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 0.5% לאחר עלייה של 0.6% שעליה דווח במקור בחודש מארס. ההכנסה האישית גדלה ב-0.4% - בהתאם לתחזיות. העלייה בהכנסה האישית בחודש מארס תוקנה כלפי מטה ל-0.4% לעומת עלייה של 0.5% שעליה דווח במקור.

מדד המחירים לצרכן בארה"ב, המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) ללא מחירי המזון והאנרגיה - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - עלה באפריל ב-1% לעומת החודש המקביל בשנת 2010, העלייה החדה ביותר מאז ספטמבר ולעומת עלייה של 0.9% במארס.

משרד המסחר האמריקאי מסר אתמול כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הראשון של השנה בקצב שנתי של 1.8% לעומת צמיחה של 3.1% ברבעון הרביעי של שנת 2010. תחזית הכלכלנים היתה לצמיחה גבוהה יותר של 2.2%. נתוני התמ"ג שפורסמו אתמול היו נתוני ביניים, ונתונים סופיים יפורסמו רק בחודש יוני.

עוד בחזית המקרו היום: מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס עלה בחודש מאי לרמה של 74.3 נקודות, לעומת רמה של 69.8 נקודות באפריל - לפי נתוני הסקר שפורסמו היום. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 72.5 נקודות. נתונים ראשוניים של המדד שפורסמו מוקדם יותר החודש הצביעו אף הם על עלייה מתונה יותר לרמה של 72.4 נקודות. רמתו הממוצעת של המדד בחמש השנים שקדמו למיתון, שהחל בדצמבר 2007, היתה 89 נקודות.

מספר החוזים למכירת בתים קיימים בארה"ב נפל בחודש אפריל ב-12% לאחר עלייה של 3.5% בחודש הקודם, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR). כלכלנים צפו ירידה של 1% בלבד לאחר עלייה של 5.1% שעליה דווח במקור בחודש מארס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker