בעלי מניות תובעים את ברונפמן הבן ואת דירקטוריון וורנר מיוזיק על המכירה לבלווטניק

לטענת התביעות, המחיר שהושג נמוך מדי, ומשקיעים אחרים היו מוכנים לשלם יותר עבור החברה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בעלי המניות הגישו אתמול תביעה נוספת בניו יורק נגד חברת התקליטים וורנר מיוזיק גרופ (WMG), בטענה כי מכירת החברה תמורת 3.3 מיליארד דולר לחברת אקסס אינדסטריז של לן בלווטניק, היא עסקה גרועה למשקיעים הקטנים בחברה. לטענת התביעה, יו"ר וורנר מיוזיק אדגר ברונפמן הבן ודירקטוריון החברה מעלו בחובת הנאמנות שלהם כשקיבלו את הצעתו של בלווטניק, במקום הצעה גבוהה יותר מצד המיליארדרים טום ואלק גורס.

אדגר ברונפמן הבן
אדגר ברונפמן הבן

זוהי תביעה שנייה בנושא, לאחר שב-12 במאי הוגשה תביעה בדלאוור נגד וורנר מיוזיק. התביעה בניו יורק דורשת צו מניעה להשלמת העסקה ובמקרה שתושלם - פיצויי נזיקין מהנתבעים. היא כוללת גם את הדירקטורים סקוט ספרלינג ותומס ה. לי, שותפיו של ברונפמן לרכישת וורנר מיוזיק ב-2004, ואת אקסס וחברת הבת שלה, איירפליינס מרג'ר סאב.

לטענת התביעה, בלווטניק, שכיהן בדירקטוריון וורנר מיוזיק במשך 4 שנים, הוא חבר אישי של ברונפמן וצפוי להותיר את הנהלת החברה בתפקידה לאחר השלמת העסקה. עוד נטען בכתב התביעה כי החברות פלטינום אקוויטי וגורס גרופ של טוד ואלק גורס שקלו להגיש הצעת רכש בטווח של 8.35-8.5 דולרים למניה לעומת הצעה בסך 8.25 דולרים למניה שהגישה אקסס. כעת, נטען בתביעה, גם אם תתקבל ההצעה הגבוהה יותר היא לא תשתלם בשל דמי ביטול עסקה בסך 56 מיליון דולר לבלווטניק.

בדיווח אחר נטען כי קבוצת רכישה נוספת, שכללה את ענקית האלקטרוניקה היפנית סוני , את המשקיע רון פרלמן ואת חברת ההשקעות גוגנהיים פרטנרס, הציעה 8.5 דולרים למניה.

"העסקה משרתת את טובת בעלי המניות של וורנר מיוזיק כמו גם את טובת חובבי המוסיקה, האמנים שלנו, כותבי השירים והאנשים הנפלאים שעובדים בחברה" אמר ברונפמן בעת שדיווח על העסקה בתחילת החודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker