סוכנות רכב באילינוי מואשמת כי פיטרה עובד בעקבות פוסט בפייסבוק

לפי התלונה, עובדים זכאים לדון בחופשיות בתנאי העסקתם ברשת החברתית

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המועצה הלאומית ליחסי עבודה בארה"ב (NLRB) הגישה היום תלונה נגד סוכנות רכב באילינוי שפיטרה עובד לאחר שפירסם ביקורת על מקום עבודתו בדף הפייסבוק שלו.

התלונה הינה אחת מרצף תלונות שהוגשו על ידי המועצה המבקשת להבהיר את זכויות העובדים בהקשר לרשת החברתית וחוקי העבודה, כך דיווח אתר האפינגטון פוסט.

סוכן הרכב בסוכנות "קארל נאוץ ב.מ.וו" כתב בפייסבוק ביקורת על האוכל והמשקאות הירודים שהוגשו באירוע שערכה החברה כשקידמה את מודל חדש של רכב מסוג ב.מ.וו. העובד ומספר עובדים נוספים הרגישו כנראה כי הנקניקיות ובקבוקי המים שהוגשו לא תאמו את אופי האירוע וחשבו כי מכירותיהם ייפגעו עקב כך. העובד אף פירסם תמונות מהאירוע בפייסבוק. התיק יגיע לדיון בבית המשפט לתעסוקה ביולי לאחר שהצדדים לא הגיעו לפשרה.

לפקודת ההנהלה, העובד הסיר את הביקורת והתמונות בשבוע שאחרי אך פוטר בכל זאת בגללה. בתלונה שהועברה טוענת המועצה כי מודעות בפייסבוק הינן דוגמאות לדברים אשר המעסיק אינו רשאי להתנקם לעובדיו בגינם.

התביעה מציעה כי יש להתייחס לפייסבוק ורשתות חברתיות אחרות כפורומים פתוחים בהם העובדים צריכים להרגיש בנוח לדון בתנאי עבודתם מבלי לחשוש מהשלכות.

בשבוע שעבר קבע בית המשפט לתעסוקה כי אגרון מבאפלו, ניו יורק, פיטר שלא בצדק חמישה מעובדיו לאחר שהם פירסמו ביקורת על מעסיקם בפייסבוק.

במקרה נוסף שאירע בשנה שעברה, מעסיק בחברת אמבולנסים בקונטיקט פוטרה לאחר שפירסמה תוכן מזלזל על מעסיקה בפייסבוק. הצדדים הגיעו לפשרה במקרה זה והחברה הסכימה לא להעניש עובדים על פרסום או דיון בתנאי העבודה שלהם בפייסבוק.

פיטורין
פיטורין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker