אפל  תערוך הערב (ד') את אירוע ההשקה הגדול של השנה, שבו ייחשפו הדגמים החדשים של האייפון. אתר חדשות הטכנולוגיה 9to5Mac חשף צילומים, שהודלפו לדבריו בטעות על ידי אפל, שבהם נראים מכשירי האייפון החדשים המצוידים במסכי OLED בגדלים של 5.8 אינץ' ו-6.5 אינץ'.

לפי הדיווח, שמם של הדגמים החדשים יהיה אייפון XS, והדגם בעל המסך הגדול יוצע לראשונה גם בגוון זהב. בנוסף, אפל צפויה לחשוף דגם חדש של האפל ווטש.

המשקיעים והאנליסטים יתמקדו במחירי המכשירים החדשים. דגמי האייפון החדשים צפויים לעלות על אלף דולר - מחירו של האייפון X. מכירות אייפון X גרמו לשינוי במחזורי המכירות של אפל: השנה אפל מכרה פחות מכשירים חדשים מבעבר, אך הכנסותיה היו גבוהות.

אפל מכרה כ-63 מיליון מכשירי אייפון X בעשרת החודשים מאז הושק המכשיר עד לאוגוסט 2018. לשם השוואה, החברה מכרה מספר דומה של מכשירי אייפון 6 בששת החודשים לאחר שהמכשיר הושק ב-2014. בעשרת החודשים הראשונים להשקתו נמכרו כ-90 מיליון מכשירי אייפון 6, כ-30 מיליון יותר מאייפון X באותה תקופה. עם זאת, מחיר המכירה הממוצע של אייפון X היה גבוה במיוחד, בייחוד בתקופה שבה שוק הסמארטפונים החל להראות סימנים של האטה, וההכנסות ממכירות אייפון X בעשרת החודשים הראשונים להשקתו הגיעו ל-62 מיליארד דולר – בדומה להכנסות מאייפון 6.

חצי ממכשירי האייפון - מגיעים לארה"ב ולסין

מכשירי אייפון הם המקור העיקרי להכנסות אפל. ברבעון האחרון הם היוו כ-56% מכלל הכנסות החברה. אפל מתכננת שלושה דגמים חדשים שנראים כמו אייפון X, ובהם גירסה מרועננת של מכשיר הדגל, דגם פרמיום מוגדל, ודגם גדול וזול יותר שיגיע במגוון צבעים. כל שלושת המכשירים יהיו מצוידים במערכת זיהוי פנים ומסכים שנמתחים לכל רוחב המכשיר כמו באייפון X, אבל שני דגמי הפרמיום יהיו בעלי מסכי OLED, ואילו הדגם המוזל יתבסס על טכנולוגיית LCD, לפי דיווח בלומברג.

הביקוש בסין, שוק הסמארטפונים הגדול בעולם, גדל בשנה האחרונה, כאשר כחצי ממשלוחי האייפון בעולם מגיעים כיום רק לארה"ב ולסין. כ-20% ממשלוחי האייפון הם לסין. עם זאת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין עשויה להעיב על הביקושים למכשירים חדשים של אפל, שכן סין מאיימת בהטלת מכסים שיפגעו באפל. אפל עצמה פנתה לממשל טראמפ בבקשה שלא יטיל את סבב המכסים הבא שהוא מתכנן על מוצרים בשווי 200 מיליארד דולר, מכיוון שזה יגרום לייקור חלק ממוצרי אפל. בתגובה ענה טראמפ: "תייצרו בארה"ב".

מלבד אייפון, אפל צפויה להשיק היום גם מחשבי מק, שעוני אפל ווטש, ומחשבי טאבלט אייפד פרו חדשים, שיגיעו לחנויות השנה. בעבר, בכל פעם שאפל חשפה דגם אפל ווטש חדש, החברה עשתה זאת במקביל להצגת אייפון חדש, בעוד דגמי מק ואייפד עדכניים נחשפים לעיתים בנפרד. דגמי אפל ווטש החדשים יכללו מסכים מוגדלים שיכסו כמעט לחלוטין את כל קדמת השעון.

אפל ווטש אינו מקור הכנסות משמעותי כמו אייפון, אבל הוא חלק מקטגוריית "מוצרים אחרים" (Other Products) המתרחבת של החברה. חטיבה זו, הכוללת גם את אוזניות אייר-פוד, הסטרימר אפל TV, הרמקול החכם הום-פוד, אוזניות ביטס, ואביזרים נלווים לאייפד, הניבה הכנסות של 3.7 מיליארד דולר ברבעון האחרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker