"ארה"ב והאיחוד האירופי עשויים לגבש הסכם סחר חלקי עד נובמבר"

לאחר פגישה בבריסל אתמול עם נציבת הסחר של האיחוד, אמר נציג הסחר האמריקאי כי "עד נובמבר אפשר להסיר את החסמים הטכניים שעומדים בפני הסכם סחר"

סוכנויות הידיעות
מימין שר הכלכלה המקסיקני אדלפונסו גוג'רדו, מימין נציג הסחר האמריקאי רוברט לית'איזר
מימין שר הכלכלה המקסיקני אילדפונסו גואחרדו וילארל, משמאל נציג הסחר האמריקאי רוברט לייטהייזרצילום: Luis Alonso Lugo/אי־פי
סוכנויות הידיעות

ארה"ב סבורה כי אפשר לחתום עם האיחוד האירופי על הסכם סחר חלקי כבר בחודשיים הקרובים, זאת כדי להרגיע את החששות מפני מלחמת סחר וכדי לנסות להשיב לתקנם את יחסי הסחר בין שתי היבשות, כך דיווח אתמול (ב') פייננשל טיימס.

לאחר פגישה בבריסל אתמול עם ססיליה מלמסטרום, נציבת הסחר של האיחוד, אמר נציג הסחר האמריקאי רוברט לייטהייזר, כי "עד נובמבר אפשר להסיר את החסמים טכניים שעומדים בפני הסכם סחר". הוא התייחס להסכם אפשרי לצמצום מגבלות רגולטוריות שפוגעות בסחר ההדדי, כמו תקנים סותרים לגבי בטיחות כלי רכב, מכשירים רפואיים ותרופות, שהיו נושא למשא ומתן ממושך בין ממשל אובמה לפקידים בבריסל.

הסכם כללי לביטול המכסים שמטפל גם בסוגיות הרגישות יותר כמו מגזר החקלאות ומגזר השירותים הפיננסיים עדיין רחוק.

מלמסטרום אמרה לאחר הפגישה כי זאת היתה ההזדמנות הראשונה לגבש הסכם. "דנו כיצד נוכל להתקדם קדימה ולזהות את סדר העדיפויות של כל צד, וכיצד להשיג תוצאות מעשיות בטווח הקצר-בינונ", היא צייצה בטוויטר. "עדיין נותרה עבודה רבה בסתיו". ארה"ב והאיחוד גם דנו בנושאים משותפים שמדאיגים אותם, כמו מדיניות הסחר הסינית.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ