דו"ח מקינזי בכנס eG8: האינטרנט אחראי ל-20% מהצמיחה הכלכלית העולמית

רופרט מרדוק קרא בכנס לחברות האינטרנט לפתח יותר תוכנות חינוך דיגיטליות

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שימוש באינטרנט היה אחראי ל-21% מהצמיחה בתוצר המקומי הגולמי (GDP) בשורה של כלכלות מובילות בעולם, בהן ברזיל, הודו, רוסיה, שבדיה ודרום קוריאה - בחמש השנים החולפות, לפי דו"ח חדש שפירסמה היום חברת מקינזי לרגל כנס eG8.

הדו"ח ציין כי במונחים של צריכה והוצאות, מגזר האינטרנט גדול יותר מאשר מגזרי החקלאות או האנרגיה. תרומת מגזר האינטרנט לתוצר העולמי גדולה יותר מזו של מדינות כמו ספרד או קנדה, וצמיחתו גבוהה יותר מזו של ברזיל. משמעות הדבר, קבע הדו"ח, כי לו האינטרנט היה מדינה, היתה זו מדינה בעלת תוצר ושיעור צמיחה טובים ביותר ביחס למדינות העולם.

עוד עולה מהדו"ח כי למרות שהאינטרנט גורם להיעלמות משרות מסוימות, הרי שהוא יוצר מספר גדול יותר של משרות. עבור כל משרה שהאינטרנט גורם לביטולה, יוצר המגזר 2.6 משרות חדשות. כך למשל, בצרפת גרם האינטרנט להיעלמות 500 אלף משרות במהלך 15 השנים האחרונות, אולם במקביל יצר 1.2 משרות חדשות אחרות.

עוד בכנס eG8: איל המדיה רופרט מרדוק קרא היום בכנס לחברות האינטרנט בעולם לפעול לפיתוח תוכנות חינוך דיגיטליות כדי לקדם את החינוך בבתי הספר בעולם. "בתי הספר שלנו הם המבצר האחרון שעדיין לא נסחף במהפכה הדיגיטלית", אמר מרדוק בכנס eG8 הנערך בפאריס בהשתתפות כ-800 מבכירי תעשיית האינטרנט העולמית.

כנס eG8

מרדוק הוסיף כי תלמידי בית ספר נאלצים ללמוד בכיתות "בסגנון התקופה הויקטוריאנית" למרות הפוטנציאל של האינטרנט להוביל מהפכה בחינוך. "טכנולוגיה לעולם לא תוכל להחליף את המורים", אמר מרדוק, "אולם היא יכולה להקל במעט את עבודת ההוראה".

מרדוק קרא לחברות האינטרנט לפתח יותר תוכנות שיוכלו לספק מענה לצרכים הייחודיים של כל תלמיד באמצעות שיעורי עזב מקוונים ותוכנות מחשב שיוכלו "לאבחן" את הצרכים של כל לתמיד ולסייע לו בלימודיו.

כנס eG8 נערך לקראת פסגת ה-G8 - המפגש התקופתי של מנהיגי שמונה המדינות המתועשות הגדולות - שיתקיים בסוף השבוע בעיירת הקיט דוביל שליד פאריס.

רופרט מרדוק, מנכ"ל ניוזקורפ - 16.8 מיליון דולרצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker