קרייזלר פורעת חובותיה לממשלות ארה"ב וקנדה בסך 7.5 מיליארד דולר

פיאט מגדילה הנתח בחברה ל-46% מהמניות; פירעון החובות יצמצם עלויות הריבית ב-300 מיליון דולר בשנה

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרייזלר, יצרנית הרכב השלישית בגודלה בארה"ב אשר חולצה על ידי ממשלות בארה"ב וקנדה במהלך המשבר הפיננסי בשנת 2009, צפויה להודיע היום על פירעון כל ההלוואות שקיבלה מהן בסך 7.5 מיליארד דולר. לפי תנאי ההלוואות המקוריים עמדה לרשות קרייזלר שהות עד שנת 2017 לפירעון החובות.

פירעון החובות יסייע לקרייזלר לצמצם את הריבית שהחברה נדרשת לשלם על הלוואותיה, אשר הסתכם בשנה שעברה ב-1.2 מיליארד דולר. קרייזלר הגיעה בשבוע שעבר להסכם עם הבנקים לקבלת הלוואות של 4.3 מיליארד דולר ומתכוונת למכור אג"ח בסך 3.2 מיליארד דולר. הכסף ישמש לפירעון החובות ויביא לצמצום עלויות הריבית על חובות החברה ב-300 מיליון דולר בשנה. המהלך גם יסייע לצמצם את תלות קרייזלר בממשלות ארה"ב וקנדה.

פיאט, יצרנית הרכב השישית בגודלה באירופה במונחי שווי שוק - אשר מחזיקה ב-30% ממניות קרייזלר מאז הסכם למיזוג הדרגתי בין החברות שנחתם בחסות הממשל האמריקאי לאחר פשיטת הרגל של קרייזלר בשנת 2009 - צפויה להזרים לקרייזלר 1.3 מיליארד דולר נוספים בתמורה להגדלת החזקותיה בחברה ל-46% מהמניות. פיאט צפויה להגדיל את החזקותיה ב-5% נוספים עד סוף השנה, ולהגיע בכך לשליטה בקרייזלר.

מוקדם יותר החודש דיווחה קרייזלר על חזרה לרווח רבעוני בראשונה מאז יציאתה מפשיטת רגל לפני שנתיים. החברה רשמה ברבעון הראשון של השנה רווח נקי של 116 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של 197 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. הכנסות קרייזלר בתוקפה המדווחות צמחו ב-35% לעומת הרבעון הראשון של שנת 2010, ל-13.1 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker