"אחריות חברתית וסביבתית": בית האופנה הוותיק יפסיק לשרוף מוצרים שלא נמכרו

ברברי הודיע כי יפסיק לשרוף בגדים, תיקים ובשמים שלא נמכרו בעקבות תלונות על פגיעה באיכות הסביבה ■ בחנויות בשנה שעברה נשרפה סחורה בשווי 28.6 מיליון ליש"ט ■ החברה אף תפסיק לייצר מוצרי פרווה

לוגו גרדיאן
גרדיאן
חנות הדגל של ברברי בלונדון
חנות הדגל של ברברי בלונדון צילום: Bloomberg
לוגו גרדיאן
גרדיאן

בית האופנה הבריטי הוותיק, ברברי, הודיע כי יפסיק את הנוהג ארוך השנים שלו לשרוף בגדים, תיקים ובשמים שלא נמכרו, בעקבות תלונות על פגיעה באיכות הסביבה. נוסף על כך, יפסיק ברברי להשתמש בפרווה אמיתית.

בשנה שעברה שרף ברברי סחורה שלא נמכרה בשווי 28.6 מיליון ליש"ט (37 מיליון דולר). בבית האופנה תמיד הגנו על שריפת המוצרים – נוהג מקובל בבתי אופנה כדי למנוע גניבת עיצובים או מכירה של המוצרים בזול - וטענו כי השתמשו מחדש באנרגיה שנוצרה בשריפה. בחמש השנים האחרונות נשרפו מוצרים בשווי של יותר מ-90 מיליון ליש"ט. כעת אומרת החברה כי תמחזר, תתקן או תתרום מוצרים שלא נמכרו.

בתוך כך, מסרו בחברה כי יפסיקו לייצר בגדים ומוצרים מפרווה אמיתית. הקולקציה הראשונה של המעצב הראשי החדש, ריקרדו טישי, לא תכלול פרוות ומוצרים קיימים מפרווה יפסיקו להימכר בחנויות המותג.

"המשמעות של יוקרה מודרנית היא אחריות חברתית וסביבתית", אמר מנכ"ל ברברי מרקו גובטי. "האמונה הזו חשובה לנו והיא המפתח להצלחה שלנו בטווח הארוך. אנחנו מחויבים ליישום אותה יצירתיות בכל החלקים של ברברי ובמוצרים שלנו".

ברברי, כאמור, אינו מותג האופנה היחיד ששורף מוצרים שלא נמכרו. בתחילת השנה התגלה כי יצרנית השעונים השווייצית רישמון, הבעלים של מותגי קרטייה ומון בלאן, השמידה שעוני יוקרה בשווי של כמעט 500 מיליון יורו (581 מיליון דולר) בשנתיים האחרונות, כדי להימנע מחיקויים זולים.

בעלי המניות של ברברי תמיד תהו מדוע החברה לא מציעה את המוצרים שלא נמכרו למשקיעים הפרטיים שלה. בגרינפיס אמרו כי הנוהג של שריפת מוצרים שלא נמכרו מראה "שאין לחברה כבוד למוצרים שלה, לעבודה הקשה ולמשאבי הטבע ששימשו לייצורם".

ברברי אומרת כעת כי היא לוקחת את המחויבות שלה לסביבה ברצינות והצטרפה במאי האחרון ליוזמת מחזור האופנה Make Fashion Circular של קרן אלן מקארתור.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ