מיקור החוץ חוזר הביתה: משרות שהועברו להודו מתחילות לשוב לארה"ב

הגורמים: עליית השכר בהודו ודרישת מכרזים בארה"ב שהמשרות יישארו בתחומי המדינה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

חברות מיקור החוץ הגדולות בהודו, האפשרות לחברות מערביות להעתיק להודו משרות בתחומים כמו מוקדים טלפונים לשירות לקוחות ושירותים חשבונאיים על מנת לחסוך בהוצאות, החלו להחזיר משרות לארה"ב על רקע העלייה בשכר העובדים בהודו וכדי להגדיל את סיכוייהן לזכות במכרזים של חברות אמריקאיות המעוניינות שמיקור החוץ של שירותיהם יתבצע בתחומי ארה"ב, דיווח העיתון "וושינגטון פוסט".

כך למשל, חברת Aegis - חברה בת של קונצרן אסאר ההודי - מעסיקה כיום 5,000 מתוך 70 אלף עובדיה בארה"ב. עם זאת, החידוש האמיתי הוא בכך שבעוד שבעבר מרבית עובדיה בארה"ב היו עובדים הודים שעבורם הוסדרה ויזת עבודה בארה"ב, הרי שכעת 90% מעובדיה בארה"ב הם ממוצא אמריקאי.

עובדי מרכז שירות לקוחות בהודוצילום: ביזנס אינסיידר

העובדים במוקד טלפוני לשירות לקוחות של Aegis בארה"ב יכולים להשתכר עד פי 4 מהעובדים במוקדי החברה בהודו, עם שכר הבסיס של העובדים בארה"ב הוא 12-14 דולר לשעה ובונוסים של עד 730 דולר בחודש. מנהלי החברה מסבירה כי השכר הגבוה משתלם לחברה מכיוון שמיקום המשרות בארה"ב מסייע לזכייה בחוזים של בנקים, חברות שירותי בריאות וגופים ממשלתיים אמריקאים שדורשים כחלק מתנאי המכרז כי המשרות יהיו בתחומי ארה"ב.

Aegis מגדירה את עצמה כחלוצה בדור הבא של שירותי מיקור החוץ - אשר מתאפיין בהעסקת עובדים במקום קרוב גיאוגרפית למיקום הלקוחות. בכירי החברה מכנים זאת "מיקור קרוב". החברה החלה במהלך לפני עשור כאשר אסאר רכשה את מפעילת המוקדים הטלפונים האמריקאית פושטת הרגל טלקווסצ'ן, שהעסיקה 500 מוקדנים, תמורת 2.5 מיליון דולר. Aegis מעסיקה כאמור כיום 5,000 עובדים בארה"ב, ומתכננת להכפיל פי 3 את מספר עובדיה בארה"ב ליותר מ-15 אלף.

חברת שירותי מיקור חוץ אחרת, ג'נפקט - שהיתה בעבר חלק מענקית התעשייה ג'נרל אלקטריק - הכפילה את כוח העבודה שלה בארה"ב בשנה שעברה ל-2,000 מתוך 40 אלף עובדיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker