התמיכה בכריסטין לגארד לתפקיד יו"ר קרן המטבע גוברת; מקסיקו מציעה מועמד שלה

מקסיקו צפויה היום להכריז רשמית על הצעת מועמדותו של נגיד הבנק המרכזי אגוסטין קרסנטס

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

 גוברת התמיכה בכריסטין לגארד, שרת האוצר של צרפת, כמועמדת לתפקיד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (IMF) במקומו של דומיניק שטראוס-קאהן שהתפטר בעקבות אישומי האונס נגדו. עם זאת, השווקים המתעוררים ממשיכים לקרוא למינוי מועמד לא אירופאי, ולבסס את הבחירה על כישורים ולא על לאום. מקסיקו מציעה את מועמדותו של נגיד הבנק המרכזי שלה, אגוסטין קרסטנס.

שר האוצר הבריטי אמר בסוף השבוע כי בריטניה תתמוך במועמדותה של לגארד לתפקיד, וקאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה כי מתגבש באירופה קונצנזוס להעניק ללגארד את התפקיד. "לגארד עשויה להיות המועמדת המובילה. היא סופר-מרשימה לדעתי", אמר ראש ממשלת ניו זילנד, ג'ון קי, בראיון לערוץ הטלוויזיה TVNZ. טימותי גייתנר, שר האוצר האמריקאי, אמר כי ארה"ב תתמוך במועמד/ת שיזכה/תזכה לתמיכה רחבה בעולם.

קרן המטבע, המוסד העיקרי המעניק הלוואות חירום למדינות במשבר, התחייבה לקיים הליך שקוף לבחירת ראש הארגון, ואמרה כי הבחירה תתבצע עד סוף יוני. שטראוס-קאהן התפטר בשבוע שעבר, לאחר שנעצר בניו יורק בחשד כי אנס חדרנית במלון סופיטל ניו יורק.

מדינות מתעוררות מפעילות לחץ על בחירת מועמד מטעמן, אך עד כה לא התאחדו מאחורי מועמד אחד, כאשר כמה מדינות הציעו מועמדים. באופן מסורתי, אירופה החזיקה בראשות קרן המטבע, ואילו ארה"ב בראשות הבנק העולמי.

שר האוצר המקסיקאי אנרסטו קורדרו צפוי להעלות באופן רשמי את מועמדותו של קרסטנס היום, לדברי ראש מחלקת החוץ במשרד האוצר המקסיקאי. קרסטנס שימש כסגן יו"ר בקרן המטבע בשנים 2003-2006, ולאחר מכן שימש כשר האוצר של מקסיקו עד למינויו לראשות הבנק המרכזי במדינה בינואר 2010.

שרת האוצר של צרפת, כריסטין לגארד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker