העתיד של לגו: התוכנית של המנכ"ל לחיסול כל הקוביות מפלסטיק

מנכ"ל לגו אמר בראיון לבלומברג כי החברה מתכננת להתחיל לייצר לבנים מחומרים צמחיים כמו קני סוכר - אך הודה כי ייתכן שהדבר יפגע ברווחיות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בובות במפעל לגו בהונגריה
בובות במפעל לגו בהונגריהצילום: בלומברג

האם בעוד כמה שנים לבני הלגו המפורסמות יפסיקו להיות מיוצרות מפלסטיק? זה מה שרוצה לעשות מנכ"ל יצרנית הצעצועים הדנית, אם כי הוא עדיין אינו בטוח כיצד יעשה זאת בלי להתפשר על הרווחיות והאיכות.

נילס כריסטיאנסן, מנכ"ל לגו, אמר זאת בראיון לבלומברג, אך הודה שקשה עדיין לדעת מה יהיו ההשלכות הפיננסיות של תוכנית כזאת – שבה תומכים בעלי השליטה בחברה. "קשה לומר", אמר כריסטיאנסן. "אני אפילו לא בטוח שנוכל לשמור על האיכות שאנחנו רוצים. אבל זו אג'נדה שאנחנו רוצים להוביל והבעלים שלנו תומכים בה".

משפחת קירק כריסטיאנסן הדנית, הבעלים של לגו, תומכת בתוכנית לייצר את הלבנים הצבעוניות של לגו מחומרים צמחיים כמו קני סוכר עד 2030. לגו הודיעה על התוכנית כבר במארס, בניסיון להיאבק בזיהום הסביבתי שמייצר פלסטיק, וכבר החלה להציע מארזים של לגו מחומרים ממוחזרים כחלק מרכישות גדולות יותר.

כריסטיאנסן אומר כי לא ברור עדיין אם יתאפשר לבצע את המעבר לחומרים ידידותיים לסביבה בלי לפגוע בשולי הרווח של לגו. "עדיין מוקדם לומר אם יהיה צורך" להקריב רווחים כדי להשיג את יעדי הקיימות של החברה, לדבריו. "אבל לא נתפשר על האיכות".

כריסטיאנסן, שבעבר ניהל את ענקית ההנדסה דנפוס, מונה לתפקיד במטרה לייעל את החברה, לאחר שנים שבהן התרחבות מהירה הפכה אותה לחברה מורכבת וקשה לניהול. אתמול (ג') דיווחה לגו על ירידה ברווחיה והכנסותיה במחצית הראשונה של השנה, שאותה ייחסה להיחלשות הדולר. בניכוי שינויים בשערי מט"ח, גדל הרווח של לגו לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

כעת מנסה לגו גם להתאים את הצעצועים שלה לדור שמבלה יותר ויותר זמן מול המסך. "רבים מהמתרים שלנו מתים לדעת" לכמה מוצרים לגו תעשה דיגיטציה, אמר כריסטיאנסן. "אני מעדיף לא להכנס ליותר מדי פרטים. אבל זה אחד התחומים שאנחנו משקיעים בהם".

ראשי בובות במפעל לגו בצ'כיהצילום: בלומברג

תגיות:

תגובות