ירידה במכירות הבתים בארה"ב ובמדד המדדים הכלכליים המובילים

מדד הפעילות של פילדלפיה נפל במפתיע לשפל של 7 חודשים; הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה בשיא של 6 חודשים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

החזית המקרו כלכלית בארה"ב סיפקה היום מבול של נתונים, מרביתם מאכזבים. מדד המדדים הכלכליים המובילים, מכירות בתים קיימים ומדד פעילות מגזר הייצור באזור פילדלפיה - כולם ירדו במפתיע. מספר תביעות האבטלה הראשונות השבועי אמנם ירדה בשיעור חד מהצפוי, אולם הממוצע-הארבע שבועי עלה לשיא של שישה חודשים.

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב ירד באפריל ב-0.3% - ירידה ראשונה מאז יוני - מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד. תחזית הכלכלנים היתה כי המדד יישאר ללא שינוי באפריל. נתוני חודש מארס תוקנו כלפי מעלה לעלייה של 0.7% לעומת עלייה של 0.4% שעליה דווח במקור.

מדד פעילות מגזר הייצור באזור פילדלפיה בארה"ב צנח בחודש מאי לרמה של 3.9 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר - לעומת רמה של 18.5 נקודות בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי של פילדלפיה. כלכלנים צפו עלייה של המדד לרמה של 20 נקודות.

מכירות בתים קיימים בארה"ב ירדו באפריל ב-0.8% לקצב שנתי של 5.05 מיליון בתים, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR). כלכלנים צפו עלייה קלה במכירות הבתים.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ב-29 אלף לרמה של 409 אלף - הנמוכה ביותר זה חודש - מסר היום משרד העבודה האמריקאי. הירידה היתה חדה מתחזיות הכלכלנים ל-420 אלף תביעות. הממוצע הארבע-שבועי של מספר תביעות האבטלה, אשר נחשב לפחות תנודתית, עלה לרמה של 439 אלף - רמתו הגבוהה ביותר מאז אמצע חודש נובמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker