נטפליקס אחראית לכשליש מתעבורת האינטרנט בשעות השיא בארה"ב

תעבורת שירות הסרטים של נטפליקס באינטרנט גדולה כעת מזו של הורדות קבצים בלתי חוקיות בארה"ב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

תעבורת האינטרנט של נטפליקס מהווה כ-30% מכלל תעבורת האינטרנט בשעות הערב - שעות השיא של הגלישה באינטרנט לפי מחקר שפורסם ביום שלישי על ידי יצרנית הציוד לרשתות סנדוויין. נטפליקס, חברת השכרת הסרטים באינטרנט, מאפשרת כיום גם הורדה וצפייה בסטרימינג בסרטים ובתכניות טלוויזיה. לכן, אף שרק 25% ממשקי הבית בעלי הגישה המהירה לאינטרנט בארה"ב מנויים לנטפליקס, השימוש שלהם באינטרנט נרחב יחסית.

גלישה רגילה באינטרנט מהווה פחות מ-17% מכלל התעבורה, אך משמעותית יותר, היקף השימוש בנטפליקס גדול אף יותר משיתוף הקבצים והורדות בלתי חוקיות, כמו גם שיחות ועידה - שני התחומים שעד כה היוו את החלק הגדול ביותר בתעבורת האינטרנט. יו-טיוב אחראית כיום ל-11% מכלל תעבורת האינטרנט בשעות השיא.

סנדוויין אספה נתונים מלקוחותיה לשם ביצוע הסקר, אך טוענת כי הנתונים מייצגים את כלל השימוש הביתי באינטרנט.

מספר מנויי נטפליקס עמד בסוף מארס על 23.6 מיליון, ועלה השנה לראשונה על מספר מנויי שירות ה-VOD של קומקאסט. עם זאת, נטפליקס עדיין אינה מתחרה של ממש לחברות הטלוויזיה והכבלים, כיוון שהיא אינה מספקת שידורים חיים. נטפליקס החלה כאתר שאיפשר ללקוחותיו להזמין סרטי DVD בדואר, אך מנסה להפחית את עלויות השילוח הגבוהות יחסית, ולעבור יותר ויותר לאספקת שירותים באמצעות האינטרנט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker