סוכנויות הידיעות

אלמנתו ואחותו של סטיב ג'ובס יוצאות נגד ספר חדש ושנוי במחלוקת שכתבה בתו הבכורה של מייסד אפל , ליסה ברנן-ג'ובס.

הספר "Small Fry" (דג רקק), שאמור לצאת לאור בארה"ב ב-4 בספטמבר, מתאר את ג'ובס כאדם קר שהתייחס לבתו לעתים בצורה קרה ומזלזלת. בקטעים מהספר שפורסמו החודש ב"ואניטי פייר" ו"ניו יורק טיימס" כתבה ברנן-ג'ובס כי אביה אמר לה פעם שלא תקבל ממנו שום דבר, ובמקרה אחר התלונן שהיא מסריחה "כמו בית שימוש". בנוסף, מתואר בספר מקרה אחר שבו חיבק ג'ובס את אשתו השנייה לורן תוך שהוא גונח, ואילץ את ברנן-ג'ובס לצפות.

ברנן-ג'ובס סיפרה כי במהלך טיפול משפחתי היא התלוננה בפני המטפלת כי חשה בדידות והיתה רוצה שהוריה יאמרו לה לילה טוב כשהיא הולכת לישון. לדבריה, פאואל-ג'ובס הסבירה לה בתגובה שהיא וסטיב "פשוט אנשים קרים".

לורן פאואל-ג'ובס ומונה סימפסון, אחותו של ג'ובס, טוענות כי הספר שונה מאוד מהזכרונות שיש להן מג'ובס. הן פירסמו הודעה משותפת שבה נכתב: "ליסה היא חלק מהמשפחה שלנו, ולכן העציב אותנו לקרוא את הספר, ששונה באופן דרמטי מהזכרונות שלנו לגבי התקופות האלה. סטיב לא מתואר כבעל והאב שאנחנו הכרנו".

ברנן-ג'ובס נולדה לג'ובס ולכריסן ברנן, עמה ניהל מערכת יחסים בצעירותו, לפני 40 שנה. ג'ובס התכחש אליה, גם לאחר שבדיקת רקמות הוכיחה כי הוא אביה, אך בשנות ה-90 הוא הודה באבהותו ושיקם את יחסיו עמה. פאואל-ג'ובס וסימפסון כתבו כי ג'ובס אהב את ליסה, והצטער על כך שלא היה אב ראוי כשהיתה ילדה. סטיב התנחם בכך שליסה היתה עם כולנו בבית בימים האחרונים לחייו, וכולנו אסירי תודה על השנים שבילינו יחדיו כמשפחה".

אמה של ברנן-ג'ובס, כריסן, הגנה על בתה, ואמרה ל"ניו יורק טיימס" שכל הכתוב בספר נכון. "תאמינו או לא, היא אפילו לא פירטה עד כמה גרוע זה היה".

פאואל-ג'ובס, שנישאה לג'ובס ב-1991 וילדה לו שלושה ילדים, ירשה יותר מ-20 מיליארד דולר כשג'ובס הלך לעולמו ב-2011. כיום היא מנהלת את ארגון הצדקה והפעילות החברתית אמרסון קולקטיב. בשנה שעברה קנה הארגון את נתח השליטה במגזין "אטלנטיק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker