"אזור אסיה-פסיפיק יזדקק ל-240 אלף טייסים נוספים בשני העשורים הבאים"

בואינג מעריכה כי 40% מכלל מטוסי הנוסעים החדשים יסופקו לחברות תעופה באזור אסיה-פסיפיק בשנים הבאות ■ סין לבד תזדקק לכ-130 אלף טייסים עד שנת 2037

סוכנויות הידיעות
מטוס נוסעים בסין
מטוס נוסעים בסיןצילום: Greg Baker/אי־פי
סוכנויות הידיעות

אזור אסיה-פסיפיק יזדקק ל-240 אלף טייסים נוספים ו-317 אלף אנשי צוות עד 2037, כך העריכה ענקית התעופה בואינג. הסיבה לגידול היא הצמיחה הכלכלית באזור שצפויה להוביל לעלייה בעושר ובנסיעות. על פי ההערכה, סין תזדקק למחצית מהכמות הנדרשת לאזור כולו.

תעשיית התעופה מתמודדת עם מחסור בטייסים וצוואר בקבוק בהדרכות של טייסים חדשים. טייסים מבוגרים יותר עומדים לפרוש בעשור הקרוב, והביקוש לשירותי תעופה לעסקים, כמו תיירות במסוקים ומטוסי יוקרה פרטיים, עולה.

בואינג מעריכה כי סין תזדקק ל-128,500 טייסים, אזור דרום-מזרח אסיה ל-48,500 ודרום אסיה ל-42,750 טייסים חדשים. הביקוש באסיה-פסיפיק למטוסים חדשים גדל גם כן, והאזור צפוי להוביל בביקוש בשנים הקרובות. בואינג מעריכה כי 40% מכלל מטוסי הנוסעים החדשים יסופקו לחברות תעופה באזור אסיה -פסיפיק בשנים הבאות.

אנליסטים מזהירים כי המחסור בטייסים מאיים על הצמיחה של התעשייה. דרישת הטייסים למשכורות גבוהות יותר תפגע ברווחים, גם כן.

תעשיית התעופה מתמודדת גם עם ההשלכות של מלחמת הסחר, מנכ"ל בואינג, דניס מולנבורג, הזהיר כי סכסוך הסחר המחריף בין ארה"ב לסין יגרום לעלייה בעלויות של יצרניות המטוסים.

"תעשיית התעופה משגשגת כשמתנהל סחר פתוח וחופשי", אמר מולנבורג. "אנו חוששים כי מלחמת סחר תשפיע על שרשרות האספקה ועלויות שלהן - ושרשרות אלה פועלות בשני הכיוונים, זאת רשת מורכבת שמקיפה את העולם", הוסיף המנכ"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ