סורוס מכר את מרבית אחזקותיו בזהב ברבעון הראשון; פולסון ממשיך להמר על המתכת היקרה

קרן הגידור של סורוס מכרה ברבעון שעבר 99% מאחזקותיה בתעודת הסל SPDR העוקבת אחר מחיר הזהב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המיליארדר ג'ורג' סורוס מכר את רוב אחזקותיו בזהב ברבעון הראשון של השנה, בשעה שמחירי המתכת היקרה עלו לשיא. מנהל קרן הגידור ג'ון פולסון, לעומתו, הימר כי עליית מחיר הזהב תימשך ושמר על אחזקותיו.

ג'ון פולסוןצילום: בלומברג

קרן סורוס פאנד מנג'מנט מכרה ברבעון שעבר 99% מאחזקותיה בתעודת הסל SPDR העוקבת אחר מחיר הזהב, את כל הנתח שלה בתעודת הסל iShares גולד טראסט וצימצמה את השקעתה בחברות נובה-גולד ריסורסס וקינרוס גולד קורפ, לפי מסמכים שהגישה החברה לרשות ני"ע בארה"ב (SEC). קרן פולסון אנד קו של ג'ון פולסון, לעומת זאת, שמרה על אחזקותיה ב-SPDR גולד טראסט, והגדילה את השקעתה בחברות כריה כמו בריק גולד וגולד פילדס.

הזינוק במחיר הזהב בעשור האחרון משך משקיעים למתכת היקרה, בחיפוש אחר תשואות נאות יותר משוקי המניות והאג"ח וכאלטרנטיבה לשוק המט"ח, מה שהעלה את היקף ההשקעות בתעודות סל כמו SPDR ו- iShares לשיא בדצמבר 2010. גורמים כמו האצת האינפלציה, משבר החוב באירופה, היחלשות הדולר והמלחמה בלוב הקפיצו את מחיר הזהב לשיא של 1,577.57 דולר לאונקיה ב-2 במאי. נכון ל-13 במאי, האחזקות בתעודות הסל על הזהב ירדו ב-3.6% מהשיא של דצמבר.

סורוס החל לצמצם אחזקותיו בזהב כבר בשנה שעברה, לאחר שבינואר כינה את הזהב "בועת הנכסים האולטימטיבית". אחזקותיה של החברה ב-SPDR ירדו לשווי של 6.9 מיליון דולר ברבעון הראשון לעומת 655 מיליון דולר ברבעון הרביעי.

צילום: בלומברג

בנוסף לזהב, צימצם סורוס גם את אחזקותיו בחברת התעופה דלתא, בקוקה קולה ובפורד, והגדיל את האחזקות במוטורולה ובבנק ולס פארגו. פולסון, אשר הרוויח בעבר 4 מיליארד דולר כאשר הימר נגד השקעות במשכנתאות מסוג סאבפריים, הוא בעל הנתח הגדול ביותר בחברת הכרייה האפריקאית אנגלו גולד אשנטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker